سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۳۱۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
سفیر مستعفی انگلیس:
دیلی‌میل نوشت که کیم داروک، سفیر مستعفی انگلیس در آمریکا در یکی از مکاتبات محرمانه خود با لندن تاکید کرده بود ترامپ فقط به دلیل خصومت شخصی با اوباما از برجام خارج شد!

سفیر مستعفی انگلیس: ترامپ فقط بخاطر خصومت شخصی با اوباما از برجام خارج شد!به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  باشگاه خبرنگاران؛ دیلی‌میل نوشت، این روزنامه در گزارش جدیدی از پیام‌های محرمانه کیم داروک، سفیر مستعفی انگلیس در آمریکا به دفتر نخست‌وزیری انگلیس، نوشت او در یکی از مکاتبات خود با لندن تاکید کرده بود دونالد ترامپ فقط به دلیل خصومت شخصی که با باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا داشته، از برجام خارج شد.

این پیام سفیر انگلیس در ماه می‌سال ۲۰۱۸ و ساعاتی پس از بازگشت بوریس جانسون وزیر خارجه وقت بریتانیا از سفری که برای حفظ توافق هسته‌ای به کاخ سفید داشت، به لندن ارسال شده بود.

داروک که پس از افشای مکاتبات محرمانه‌اش با لندن در هفته گذشته مجبور به استعفا شده بود، در این پیام به دفتر نخست‌وزیری انگلیس تصریح می‌کند که ترامپ فقط برای عصبانی کردن اوباما و به دلایل شخصی برجام را پاره کرد و جانسون نیز در ملاقات با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا نتوانست آن‌ها را به باقی‌ماندن در توافق مجاب کند.

این افشای بخش دیگری از پیام‌های داروک به لندن در حالی صورت می‌گیرد که اسکاتلندیارد و پلیس انگلیس به اصحاب رسانه هشدار داده بود که دیگر هیچ قسمتی از مکاتبات مذکور را منتشر نکنند و در غیر این‌صورت شامل مجازات قانونی می‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: