دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 14
کد خبر: ۳۱۱۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

به گزارش   روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  خبرگزاری فارس، «محمد عبدالسلام»، سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیأت مذاکره کننده این کشور در مذاکرات صلح، «نیروهای مزدور» را بازیچه دست متجاوزان خواند.

او شنبه (۲۲ تیر) در حساب توییتری خود نوشت که «حملات خارجی آشکاری که امروز یمن در معرض آن قرار گرفته، مزدوران را از هر جایگاه رهبری‌ای که در توهم آن به سر می‌برند، محروم می‌کند».

عبدالسلام با بیان اینکه «این مزدوران تنها بازیچه‌هایی هستند که فرمان‌ می‌گیرند تا فرمان برانند»، گفت که متجاوزان به یمن امروز نیاز به کسی دارند که آن‌ها را از «نابودی» رها کند.

سخنگوی انصارالله گفت: «نهایت سادگی و [حماقت] آن‌ها در این است که آن‌ها از کشورهای متجاوز می‌خواهند که به آن‌ها بیشتر کمک کنند. این در حالی است که خود این کشورها به کسی نیاز دارند که دست آن‌ها را گرفته و آن‌ها را باتلاق مرگ و نابودی رها کند».

طی یکی دو هفته اخیر گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه امارات به دنبال کاهش حضور نظامی خود در یمن است و مقامات امارات نیز به این کاهش حضور اذعان کردند و مدعی شدند که این مسئله بیشتر به تحولات منطقه خلیج فارس برمی‌گردد.

روزنامه الاخبار لبنان هفته گذشته نوشت که امارات متحده عربی که از سال ۹۴ در کنار عربستان سعودی در جنگ علیه یمن مشارکت دارد، برای خروج آبرومندانه از این جنگ دست‌نیاز به سوی تهران دراز کرده است. (جزئیات بیشتر)

در همین ارتباط هم برخی منابع خبری گزارش دادند که عربستان سعودی از اینکه امارات این کشور را در یمن تنها بگذارد نگران و سردرگم است.

از سوی دیگر «مجتهد»، فعال توییتری و افشاگر اسرار داخلی خاندان سعودی امروز (شنبه) نوشت که «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی که نقش کلید در حمله به یمن داشته، اخیرا به انصارالله این کشور پیامی داده با این مضمون که حاضر است شمال یمن را به آن‌ها واگذار کند ولی آن‌ها در مقابل باید با جنوب یمن که تحت سیطره آن‌ها است، کاری نداشته باشند.

جواب انصارالله یمن این بود که ائتلاف متجاوز به یمن باید همه خاک این کشور را ترک کرده و حتی بابت جنگ چهار ساله‌اش علیه یمن باید غرامت بپردازد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: