جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 06
کد خبر: ۳۱۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس؛ سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء عصر دوشنبه در تهران با مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب دیدار و گفت‌وگو کرد.

مهندس «نصر الشِمَّری» در این ملاقات ضمن ابراز قدردانی از کمک‌های ایران، گفت: فرزندان مقاومت در عراق خود را مدیون جمهوری اسلامی می‌دانند و از مواضع شرافتمندانه ایران و مقام معظم رهبری تشکر می‌کنند.

وی با تبریک پیروزی‌های ایران در رویارویی با قدرت‌های مستکبر، اظهار داشت: توفیقات جمهوری اسلامی که در رأس جبهه مقاومت است، سبب شد مسلمانان جهان احساس افتخار و قدرت کنند و عزت خود را بازیابند.

سخنگوی نُجَباء تبعیت از ولی‌فقیه را فریضه دینی و موجب تقرب به پروردگار خواند و افزود: عراق به‌دلیل اشتراکات عقیدتی و پیروی از مرجعیت، با وجود فشارهای آمریکا هرگز در محور ضدایرانی قرار نخواهد گرفت.

الشِمَّری تصریح کرد: هر دولت ضدایرانی در عراق روی کار بیاید، به‌دست ملت ساقط می‌شود. امروز دست واشنگتن رو شده است و حتی برخی سیاستمداران هم‌پیمان آمریکا در عراق نیز در حال فاصله گرفتن از آن‌ها هستند.

وی خاطرنشان ساخت: عراق پایگاه آمریکا یا هر کشور دیگر برای هدف قرار دادن ایران نخواهد بود و ما با تمام قدرت با این پروژه مقابله می‌کنیم. هیچ کشوری نمی‌تواند پیوند محکم برادری بین ایران و عراق را از بین ببرد.

معاون دبیرکل نُجَباء همچنین گفت: برخی رسانه‌های عراقی که به عربستان و سفارت آمریکا وابسته‌اند، پس از اسقاط پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران، تا مدت‌ها در سکوت مطلق فرو رفتند، چون به‌حدی شوکه شده بودند که حتی نمی‌توانستند اخبار دروغ در این خصوص تولید و منتشر کنند.

مهندس نصر الشِمَّری در پایان این ملاقات صمیمانه اظهار داشت: جناب آقای دکتر ولایتی یکی از سیاستمداران برجسته ایران است که ملت عراق ایشان را به‌عنوان شخصیتی محبوب و دوست‌داشتنی می‌شناسند.

گفتنی است در خاتمه این دیدار، کنفرانس خبری کوتاهی با حضور ولایتی و مهندس الشِمَّری برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: