جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 13
کد خبر: ۳۱۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
کنعانی‌مقدم:
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا درباره تحریم وزیر خارجه ایران گفت: این اقدام اخیر سبب شد تا آخرین روزنه و پنجره آمریکایی ها که برای مذاکره باز گذاشته بود، بسته شود.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از فارس؛ حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاسی  با اشاره به این موضوع که آمریکا به آخر خط رسیده اند و در یک استیصال به سر می‌برند، اظهار داشت: آمریکایی‌ها امروز اصولی همچون دموکراسی، حقوق بشر و دیگر مسائل را در حالی نقض آشکار می کنند که در گذشته وانمود به رعایت آن می کردند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها حاضر هستند حیثیت خودشان را به باد بدهند و اصولشان را نقض کنند، چون در این زمینه نمی توانند در برابر مقاومت و پایداری ایران کاری کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در خصوص تحریم محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، گفت: این اقدام اخیر سبب شد تا آخرین روزنه و پنجره آمریکایی ها که برای مذاکره باز گذاشته بود، بسته شود.

وی بیان کرد: به‌نظر می رسد آمریکایی ها خودشان وارد یک بن بستی شدند که راهی برای عبور و حتی چاره ای جز عقب نشینی ندارند، چون بن بستی که ایجاد کردند، همان اقدامات یک جانبه گرایی آمریکا در اصول مختلف همچون  برجام، حقوق بین الملل و قوانین و قرارداهایی است که با دیگر کشور ها بستند. آقای ترامپ همه این مسائل را وارد بن بستی کرده که راه عبور ندارد.

کنعانی مقدم اظهار داشت: اکثر کشورهایی که در مقابل آمریکا ایستاند، از استراتژی مقاومت استفاده می کنند و آمریکا چاره ای جز عقب نشینی ندارد.

وی با اشاره به این موضوع که آمریکایی ها به دنبال تحریم ملت ایران هستند، گفت: آمریکا به دنبال تحریم شخصیت ها و شرکت های ایرانی نیست بلکه در تحریم ها ملت ایران را مورد هدف قرار داده است و این موضوع را باید درکت کنیم.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی گفت:  اقتصاد مقاومتی یکی از بهترین راهکار مقابله با چنین تحریم ظالمانه‌ایست که می توانیم استفاده کنیم و حتی مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

کنعانی مقدم در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به استراتژی آقای ترامپ که بر این تصور است می تواند با تحریم، تهدید و فشار حداکثری،  ایران را به پای میز مذاکره برساند، عملا مواجه با مشت آهنین ملت ایران شده و اقداماتی که انجام می دهد آخرین دست و پازدن آمریکا در مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: