پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 05
کد خبر: ۳۱۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال تصمیم جدید دولت آمریکا مبنی بر مصادره تمام اموال و دارایی‌های ونزوئلا، یکی از مقام‌های ارشد دولت ونزوئلا سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران، اقدام واشنگتن را «راهزنی بین‌المللی» خواند.

 به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «ویلیام کاستیلو» معاون وزیر ارتباطات بین المللی ونزوئلا دور جدید تحریم‌های شدید اقتصادی آمریکا علیه دولت خود را محکوم کرد و دولت ترامپ را «فرقه تبهکار» و «راهزن بین المللی» خطاب کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه تلاش‌های خود برای خلع رئیس‌جمهور منتخب ونزوئلا از قدرت، تمامی دارایی‌های دولت «کاراکاس» در آمریکا را مسدود کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه با هدف افزایش فشار اقتصادی و دیپلماتیک به دولت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور منتخب  ونزوئلا برای وادار کردن وی به کناره‌گیری از قدرت، تمامی دارایی‌های دولت ونزوئلا در ایالات متحده آمریکا را مسدود کرد.

فرمان اجرایی فوق که به امضای ترامپ درآمده است، فراتر از تحریم‌هایی است که در ماههای اخیر، دولت آمریکا بر شرکت نفت «پی دی وی اس ای» ونزوئلا و همچنین بخش مالی این کشور و همچنین چندین تن از مقامات و نهادهای ونزوئلا تحمیل کرده بود. (جزئیات بیشتر)

رئیس‌جمهور منتخب ونزوئلا نیز جمعه گذشته هشدار داد که اگر آمریکا، برای انزوا و تحمیل محاصره علیه ونزوئلا تلاش کند، کاراکاس برای نبرد آماده است.

مادورو همچنین تاکید کرد که نماینده ونزوئلا در سازمان ملل این تهدیدات «غیرقانونی» آمریکا را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح خواهد کرد. وی در این خصوص گفت: «در صورتی که اشخاصی برای تحمیل انزوا یا محاصره علیه ونزوئلا تلاش کنند، ما همگی برای مبارزه آمادگی داریم.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: