پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 05
کد خبر: ۳۱۵۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
روحانی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی:
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توجه به مشکلات مردم و اتخاذ تصمیم‌های مناسب برای حل این مشکلات، گفت: اصل حراست از زندگی و رفع مشکلات مردم باید هدف اصلی سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌ها باشد.

حراست از زندگی و رفع مشکلات مردم باید هدف اصلی سیاستگذاری‌ها باشد/ تأکید بر عادلانه شدن دستیابی دهک‌های پایین درآمدی به منابع انرژیبه گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور روز شنبه در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که به ریاست رئیس جمهور و حضور روسای قوا و اعضا برگزار شد، اظهار کرد: اگر چه هم دولت و هم مردم، شرایط سختی سپری کرده‌اند، اما در همین شرایط، می‌توان تصمیم‌های راهگشا برای ثبات و پیشرفت اقتصادی و رفاه مردم اتخاذ کرد.

در این جلسه سازمان برنامه و بودجه گزارش محور درآمدی در اصلاح ساختاری بودجه را ارائه و وضعیت تولید و مصرف حامل‌های انرژی در کشور و راه‌های ساماندهی آن را تشریح کرد.

در این طرح، با هدف بهره‌مندی حداکثری مردم و عادلانه کردن شیوه دستیابی دهک‌های پایین درآمدی به منابع انرژی، نقشه راه بلند مدت استفاده اقتصاد کشور از مزیت نسبی انرژی در تولید و صادرات محصولات مختلف، تدوین شده است.

هم‌چنین در این جلسه، وزیر نفت، گزارشی از پیشرفت پروژه‌های اکتشاف و استخراج نفت ارایه کرد و برنامه‌های این وزارت برای ادامه توسعه فاز‌های پارس جنوبی را تشریح کرد که تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: