جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 06
کد خبر: ۳۱۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵

به گزارش   روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، روند ارسال تجهیزات نظامی و سلاح توسط نظامیان تروریست آمریکایی به شرق و شمال شرق سوریه همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از خبرنگار خود که در استان «الحسکه» در شمال شرق سوریه حضور دارد، گزارش داد که نظامیان آمریکایی یک محموله دیگر از سلاح و تجهیزات نظامی به خاک سوریه ارسال کردند.

خبرنگار اسپوتنیک به نقل از منابع آگاه کُرد اعلام کرد که این محموله سلاح از طریق گذرگاه «سیمالکا» (بین سوریه و کردستان عراق) وارد خاک سوریه شد.

منابع کُرد تصریح کردند که مقصد این محموله‌های سلاح، مناطق تحت تسلط شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» است؛ گروهی که تحت حمایت آمریکا قرار دارد و در برخی موارد، برای جنگ با دولت سوریه اعلام آمادگی کرده است (جزئیات بیشتر).

منابع مذکور خاطر نشان کردند که این محموله، 200 کامیون سلاح بوده است. کامیون‌ها نیز دارای پلاک اربیل بود.

این 200 کامیون سلاح شامگاه جمعه (روز گذشته) وارد استان الحسکه شد و از آنجا به شهر قامشلی در شمال این استان انتقال یافت.

قرار است این محموله سلاح بین عناصر نیروهای دموکراتیک سوریه در شرق و شمال شرق سوریه توزیع شود.

این محموله سلاح در حالی به دست شبه‌نظامیان کُرد رسیده که ترکیه نیز از چند روز پیش، تجهیزات نظامی و سلاح بسیاری در مرزهای مشترک خود با سوریه ارسال و نیروهای نظامی زیادی نیز مستقر کرده است.

این محموله سلاح همچنین بعد از اعلام توافق «منطقه امن» در شمال سوریه ارسال شده است؛ توافقی که آمریکا و ترکیه بدان دست یافتند و دولت سوریه نیز به شدت آن را محکوم کرد و مصداق تجاوز به حاکمیت و تمامیت ارضی خود قلمداد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: