جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 06
کد خبر: ۳۱۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
روسیه:
وزارت دفاع روسیه با اشاره به انتقال افراد و تجهیزات نظامی به مناطق جنوبی ادلب، از تلاش تروریست‌ها برای تقویت مواضع خود علیه ارتش سوریه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه گفت گروه‌های تروریستی به تقویت مواضع خود در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب پرداخته و حضور خود را افزایش داده‌اند.

سرهنگ «آلکسی باکین» رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه بامداد یکشنبه با اشاره به انتقال 470 عنصر مسلح و مقادیر زیادی تجهیزات نظامی به جنوب منطقه کاهش تنش، گفت آنها در حال افزایش حضور خود جهت مقابله با ارتش سوریه هستند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» باکین در این باره توضیح داد: «انتقال 120 عضو تحریرالشام (جبهة النصره سابق)، سه دستگاه خودروی زرهی و چهار دستگاه پیکاپ مجهز به مسلسل سنگین را در منطقه حیش ثبت کرده‌ایم».

وی همچنین افزود که گروه تروریستی «اجناد القوقاز» ۲۰۰ عنصر مسلح، پنج دستگاه خودروی زرهی، ده دستگاه پیکاپ مجهز به مسلسل سنگین و دو دستگاه کامیون بمب‌گذاری‌شده به خط مقدم درگیری‌ها در ادلب اعزام کرده است.

این تلاش تروریست‌ها برای تقویت مواضع خود در منطقه کاهش تنش ادلب در حالی است که ارتش و نیروهای مردمی سوریه از چندی پیش عملیاتی را برای پاکسازی گروه‌های تروریستی از این منطقه آغاز کرده‌اند.

شامگاه شنبه نیز ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در محورهای ریف شمالی حماة  و جنوب ادلب موفق شد پس از درگیری‌های شدید، روستای مغر الحمام در ریف جنوبی ادلب و شهرک الهبیط در همجواری آن واقع در غرب خان شیخون را آزاد کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: