سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 25
کد خبر: ۳۱۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  خبرگزاری فارس، «مارتین گریفیتس» فرستاده سازمان ملل در امور یمن امروز سه‌شنبه با «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن دیدار و درباره تلاش‌های مربوط به پایان دادن به بحران در یمن از طریق راهکار سیاسی گفت‌وگو کرد.

گریفیتس در این دیدار، الصفدی را در جریان تلاش‌های هیأت سازمان ملل برای پایان دادن به بحران یمن قرار داد و الصفدی نیز از تلاش‌های این سازمان و ایفای نقش هیأت سازمان ملل در یمن قدردانی کرد.

به نوشته روزنامه اردنی «الرأی»، وزیر خارجه اردن در این دیدار بر ضرورت تشدید تلاش‌های مربوط به پایان دادن به بحران یمن از طریق راهکار سیاسی بر اساس مرجعیت‌های مورد اعتماد تأکید کرد.

وی همچنین اجرای توافقنامه‌های استکهلم و الحدیده را گامی مهم در جهت دستیابی به راهکار سیاسی با هدف احیای ثبات و امنیت در یمن و پایان دادن به درد و رنج ملت یمن برشمرد.

الصفدی و گریفیتس همچنین درباره ضرورت پایان دادن به اختلافات و درگیری‌ها در عدن از طریق گفت‌وگو تحت نظارت عربستان سعودی توافق کرده و الصفدی بر حمایت اردن از طرح ابتکاری عربستان سعودی در خصوص گفت‌وگو برای توقف درگیری‌ها در یمن تأکید کرد.

وزیر خارجه اردن همچنین اجرای اقدامات سریع و موثر برای پایان دادن به تنش‌ها در عدن از طریق گفت‌وگو و حل بحران یمن را مهم دانست و تأکید کرد که استمرار درگیری‌ها تنها به درد و رنج و ویرانی بیشتر می‌انجامد.

وی با اشاره به اینکه امنیت عربستان سعودی و امارات بخشی از امنیت اردن است، بر همبستگی اردن با این دو کشور در تصمیماتی که برای حفظ امنیت خود اتخاذ می‌کنند، تأکید کرد.

انتهای پیام/م