چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 12
کد خبر: ۳۱۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، گروه تروریستی «داعش» اواخر روز گذشته (شنبه) در بیانیه‌ای، مسئولیت انفجار اوایل روز گذشته در بازاری واقع در جنوب «فیلیپین» را که دستکم هفت زخمی برجا گذاشت، برعهده گرفت.

خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد، تکفیری‌های داعش با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که انفجار موتورسیکلت به زخمی شدن هفت مسیحی فیلیپینی در یک بازار عمومی منجر شده است.

ارتش فیلیپین روز گذشته اعلام کرد که انفجار در یک بازار عمومی در شهر «ایسولان» استان «سلطان کودارات» به وقوع پیوسته است که در نتیجه آن هفت نفر زخمی شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از ارتش فیلیپین گزارش کرد که این چهارمین انفجار در این استان جنوبی فیلیپین طی ۱۳ ماه اخیر بوده است.

ویدئوهایی که از انفجار روز شنبه در فیلیپین منتشر شده، نشان می‌دهد انفجار در محوطه پارکینگ موتورسیکلت‌ها صورت گرفته است و ظاهراً یک بمب کنارجاده‌ای به یک موتورسیکلت‌ چسبانده شده بود. (جزئیات بیشتر)

استان سلطان کودورات، ماه آوریل گذشته هم شاهد یک حمله تروریستی بود که در آن تروریست‌ها با حمله به یک رستوان حداقل ۱۸ نفر را زخمی کردند.

ناآرامی‌ها در جنوب فیلیپین در حالی تشدید شده که این منطقه که جزء فقیرترین مناطق فیلیپین است، صحنه درگیری‌ها بین ارتش و برخی گروه‌های شورشی بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: