جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 25
کد خبر: ۳۲۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت درباره اظهارات مقامات ایرانی و سعودی در خصوص برقراری صلح ابراز خوش‌بینی کرد.

الجارالله گفت که به اظهارات اخیر مقامات ایران و عربستان درباره برقراری صلح در منطقه به ویژه سخنان «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی درباره پیدا کردن راهکار مسالمت‌آمیز در منطقه خوش‌بین است.

بن سلمان دو روز پیش در مصاحبه با شبکه سی بی اس آمریکا گفت که راه حل سیاسی را به راه حل نظامی ترجیح می‌دهد چرا که «وقوع هرگونه جنگ بین تهران و ریاض اقتصاد جهانی را به ورطه سقوط می‌کشاند.»(جزئیات بیشتر)

به نوشته روزنامه کویتی«القبس»، الجارالله درباره مشارکت کویت در ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا نیز گفت که کویت در حال بررسی جزئیات آن است و هنوز موضع رسمی خود را اعلام نکرده است.

این مقام کویتی درباره میزبانی گفت‌وگوهای یمنی نیز گفت: «ما آماده میزبانی هر گونه گفت‌وگویی برای دستیابی به توافق درباره یمن در حال حاضر یا آینده هستیم.»

الجارالله در خصوص ترسیم مرزهای دریایی بین کویت و عراق نیز گفت که ما از برادرانمان در عراق خواستیم که تکلیف منطقه واقع در آن سوی نقطه ۱۶۲ مرز دریایی را مشخص کنند اما متأسفانه هنوز پاسخی دریافت نکردیم و با این حال امیدواریم یک روز با برادران عراقی در این باره نشستی برگزار کنیم.

الجارالله همچنین گفت که روز سه‌شنبه (دیروز) وزارت خارجه کویت سفیر قبرس را احضار و مراتب اعتراض کویت به محاکمه ۹ تبعه این کشور به دلیل مشاجره با یک گروه انگلیسی‌تبار را اعلام کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: