جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 25
کد خبر: ۳۲۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
«مسعود پیرهادی» در سرمقاله روزنامه «رسالت» نوشت:

سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب، حاوی نکاتی است که نیازمند تأمل بیشتر است:
یک. مسئله اول، سیاست خارجی است. شاید فیلم لحظاتی که چند روز پیش، رؤسای جمهور انگلیس و فرانسه، در یکی از راهروهای سازمان ملل، چندین بار با تأکید از رئیس‌جمهور کشورمان درخواست کردند که با ترامپ بر سر یک میز بنشیند را دیده باشید. سیاست خارجی کشور در یک سال گذشته، مبتنی بر عدم انجام مذاکره بی‌فایده، کاهش تعهدات برجامی و توازن تعهدات برجامی در برابر عهدشکنی طرفین برجام بوده است و دقیقا همین سیاست است که مسئولان ما را به‌جای آن‌که خواهان مذاکره باشند، در موضع بی‌نیازی قرار داده و به فرمایش رهبری، طرف مقابل را به التماس مذاکره می‌اندازد. اهداف اروپا با آمریکا، تفاوت ماهوی ندارد و اگر اروپا ملتمس مذاکره است، این یعنی هیئت حاکمه آمریکا با تمام وجود به این مذاکره نیاز دارد.
دو. در تمام دوره‌ها، از صدر اسلام گرفته تا دفاع مقدس هشت‌ساله، دوره اوج فشار و سختی، هنگامه رویش‌های جدید و زایش نیروها و افکار شکست‌ناپذیر بوده است. امروز، در شرایط فشار اقتصادی از گوشه و کنار، زمزمه‌های شکوفا شدن ظرفیت‌های جدید به گوش می‌رسد. سیل جوانان پرانگیزه و مؤمن که جاری شود، همه مشکلات و کاستی‌ها را درمی‌نوردد و کشور را رنگ نو می‌بخشد. رهبر بصیر انقلاب، این رویش‌ها را بیش و پیش از دیگران دیده و لمس می‌کنند. برای امیدوار شدن به آینده و یافتن اعتمادبه‌نفس، یکی از بهترین نسخه‌ها، مرور چندباره سخنان مقام معظم رهبری در چند سال گذشته است.
سه. عصاره سخنان رهبر معظم انقلاب، «پیروزی راهبردی ملت ایران» است. این پیروزی، از مسیر ایمان و اسلام ناب و سوار بر قطار مردم‌سالاری و تکیه‌بر توان داخل محقق خواهد شد. مشاهده نمونه‌های منطقه‌ای همچون عربستان سعودی و ترکیه نیز تأیید می‌کنند که هیچ کشوری، از طریق ارتباط با غرب، پیشرفت پایدار و راهبردی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: