سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۳۲۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
کره شمالی گفتگو‌های هسته‌ای در سطح کارشناسی را با آمریکایی‌ها متوقف کرد.

کره شمالی مذاکرات هسته‌ای با آمریکا را متوقف کردبه گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  باشگاه خبرنگاران؛ خبرگزاری رویترز نوشت، «کیم میونگ گیل»، مذاکره کننده ارشد کره شمالی، از اقدام کشورش در متوقف کردن مذاکرات با آمریکا در زمینه برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ خبر داد.

میونگ گیل دلیل این کار را خودداری آمریکا از ارائه هرگونه امتیازی به کره شمالی در برابر تعهدات درخواستی اعلام کرد. او گفت: «از اینکه آمریکا هیچ چیزی را بر روی میز مذاکره قرار نداده است، ناامید شده‌ایم. اکنون مسئولیت ادامه گفتگو‌ها بر عهده آمریکاست.»

این در حالی است که آمریکا مدعی شد مذاکرات خوبی با مقامات کره‌شمالی در استکهلم انجام داده است.

مذاکرات هسته‌ای آمریکا و کره شمالی در سطح کارشناسی از صبح روز شنبه در سوئد آغاز شد. هدف از این مذاکرات رسیدن به توافقی برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره است.


بیشتر بخوانید: ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای آمریکا و کره‌شمالی در سوئد


کره شمالی طی ماه‌های گذشته در اعتراض به تمرینات نظامی مشترک میان ارتش آمریکا و کره جنوبی مجموعه‌ای از موشک‌های کوتاه بُرد را آزمایش کرد و این موضوع آغاز گفت‌وگو‌ها را با پیچیدگی مواجه ساخت.

درست یک روز پس از اعلام از سرگیری مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی نیز پیونگ یانگ از آزمایش موشک بالستیک جدید خود با قابلیت پرتاب از زیردریایی خبر داد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: