پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 24
کد خبر: ۳۲۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

به گزارش   روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر امروز (یکشنبه) در سخنانی به مناسبت چهل و ششمین سالگرد جنگ اکتبر ۱۹۷۳ گفت که مصر در معرض جنگ روانی قرار گرفته است.

به نوشته القدس العربی، او گفت: «اطمینان دارم مصر در برابر جنگ روانی که توأم با دروغ و فریب است و از طریق فضای مجازی به میان مردم رسوخ کرده، پیروز خواهد شد.»

او پیروزی مصر در جنگ اکتبر را نه صرفا یک پیروزی نظامی، بلکه نشان دهنده اراده مردم مصر دانست و گفت: «در طی سال‌ها انواع جنگ‌ها تغییر یافته و اکنون به جنگ روانی رسیده‌ایم و اکنون این جنگ تلاش دارد اعتماد میان مردم و مؤسسات ملی را هدف قرار دهد و حکومت را بعنوان دشمن مردم معرفی کند.»

السیسی گفت برای پیروزی در این «جنگ روانی» باید به اعتماد و عقاید مردم تکیه کرد.

به نطر می‌رسد منظور وی از جنگ روانی، سخنان و ویدئوهای فردی به نام «محمد علی» است که در یک ماه گذشته فضای سیاسی مصر را تحت تأثیر قرار داده و افشاگری‌هایش از السیسی و ارتش مصر، بسیاری را به خیابان‌ها کشانده است. السیسی پیش از این نیز افشاگری‌های محمد علی درخصوص خانواده خود را «کذب» خوانده و درباره ارتش نیز گفته بود که نباید اعتماد مردم به ارتش به خاطر این «اتهامات» مخدوش شود. (جزئیات بیشتر)

در هر صورت بخش قابل توجهی از مردم مصر افشاگری‌های «محمد علی» را پذیرفته و برای مدتی خیابان‌های مصر را به صحنه اعتراض تبدیل کردند. طبق آخرین آمار و به گفته نهاد مصری «کمیساریای حقوق و آزادی» تا کنون ۳۰۸۰ نفر در جریان اعتراضات بازداشت شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: