سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۳۲۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
رای الیوم گزارش داد؛
رای الیوم در گزارشی به تحسین مواضع ایران و کره شمالی در قبال زیاده‌خواهی‌های آمریکا پرداخت.

رای الیوم: کشورها باید تسلیم نشدن در برابر آمریکا را از ایران و کره شمالی بیاموزندبه گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ رای الیوم با اشاره به توقف مذاکرات کره شمالی و آمریکا در سوئد (اینجا) نوشت: پیونگ‌یانگ، دونالد ترامپ را به چالش کشیده است و راه ایستادگی در برابر آمریکا را در پیش گرفته است و از سوی دیگر ایران نیز اینگونه است به طوری که اکنون این تهران است که آمریکا را به تسلیم وا داشته است که این مسئله باید درسی برای اعراب باشد.

روزنامه اینترنتی رای الیوم در سرمقاله جدید خود نوشت: کره شمالی مذاکرات با واشنگتن در سوئد را متوقف و این خروج را با آزمایش موشک‌های بالستیک جدید تثبیت می‌کند تا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به چالش بکشد این مذاکرات از موضع قدرت و شجاعت است، اما آیا اعراب از این اقدام کره شمالی درس می‌گیرند؟

مقاله نویس رای الیوم ادامه داد: مشکلات فراروی رئیس جمهور آمریکا از هر سمت و سویی به طور مستمر در حال تشدید شدن است به طوری که علاوه بر آغاز تحقیقات برای انزوای ترامپ و عزل وی یعنی تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا با هدایت نانسی پلوسی معروف به زن آهنین دموکرات ها، کره شمالی نیز هم اکنون از توقف مذاکرات در مورد برنامه هسته‌ای خود خبر داده است؛ مذاکراتی که آخرین دور آن در استکهلم و با نظارت مقامات کشور سوئد به اجرا درآمده بود.

علاوه بر این، اقدام کره شمالی زمانی برای ترامپ چالش برانگیز‌تر شد که روز چهارشنبه گذشته پیونگ یانگ اعلام کرد موشک جدیدی آزمایش کرده است که این موشک از یک زیردریایی پرتاب شده است (اینجا). این مسئله می‌تواند ترامپ را در تنگنای شدیدی قرار دهد؛ به طوری که از همه توافقنامه‌های سابق خارج شود؛ توافقنامه‌هایی که در نشست‌های سنگاپور و هانوی بین رئیس جمهور کره شمالی و همتای آمریکایی وی به امضا رسید که مهمترین بند‌های آن شامل توقف آزمایش‌های هسته‌ای و موشک بالستیک بوده است.


بیشتر بخوانید: کره شمالی: آمریکا سیاست خصمانه خود را متوقف کند


اما جالب آن است که این پیونگ یانگ بوده که به واشنگتن هشدار داده است نه برعکس! به طوری که سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرد: پیونگ یانگ به آمریکا تا پایان سال جاری مهلت می‌دهد تا پیشنهاد‌هایی قابل قبول درباره مسائل و مشکلات موجود بین دو کشور ارائه دهد.

کره شمالی با این رفتار‌های خود در واقع درس صلابت و قدرت در مذاکرات، به همه دشمنان آمریکا به ویژه در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) می‌دهد زیرا در برابر محاصره ها، تحریم‌ها و تهدید‌های آمریکا تسلیم نشده است و مسیر خود را در اجرای برنامه‌های هسته‌ای و بالستیک در پیش گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: