جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 25
کد خبر: ۳۲۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ بودجه با اعلام اتمام فرایند شناسایی ۳ دهک ثروتمند یارانه بگیر، از حذف مرحله به مرحله این افراد خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از روزنامه خراسان، مهم‌ترین مسئله حذف یارانه ثروتمندان از ابتدای توزیع یارانه‌های نقدی، شناسایی آن‌ها بوده است. با این حال، به نظر می‌رسد در دور اخیر سامان دهی یارانه بگیران، دولت عزم خود را جزم کرده تا هر طور که شده، این تکلیف بودجه‌ای را که چندین سال است بر زمین مانده، به انجام برساند و حداقل سه دهک ثروتمند جامعه را از فهرست یارانه نقدی حذف کند. در این زمینه، دیروز سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ بودجه (حذف یارانه پردرآمدها)، از شناسایی سه دهک ثروتمند جامعه خبر داد و گفت: هم اکنون ما سه دهک بالای درآمدی را برای قطع یارانه نقدی شناسایی کرده ایم. اما تصمیم گرفتیم این اقدام را آزمایش کنیم. به همین منظور و برای نمونه فعلاً یارانه نقدی ۱۶۲ هزار خانوار قطع شد. تا احیاناً اگر در فرایند اجرا، خطای احتمالی وجود دارد، خطا‌ها و ایرادات را برطرف کنیم. الان خانواده‌هایی که یارانه شان قطع شده، برای اعتراض فرصت دارند. در پایان زمانی که اعتراضات جمع بندی و رسیدگی شد، آمادگی داریم برای قطع یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی اقدام کنیم. وی افزود: قصد داریم فرایند حذف یارانه نقدی مرحله به مرحله انجام شود یا حداقل خطا و حداکثر دقت را در فرایند حذف پردرآمد‌ها داشته باشیم تا فرایند رسیدگی به اعتراضات نیز با سرعت مناسب صورت گیرد.

کارگران ساختمانی نمایشگاه دار و طلا فروش!
سخنگوی ستاد حذف یارانه ها، به سیاق چند گفت: وگوی اخیر خود، تجربه‌های جالب توجهی را از فرایند هوشمندسازی شناسایی مخاطبان یا هوشمندسازی تخصیص منابع حمایتی، رفاهی و خدمات اجتماعی بیان کرد و گفت: در راه اندازی پایگاه و با ثبت اطلاعات بیمه ای، مشخص شد که از ۱.۲ میلیون نفری که بیمه کارگران ساختمانی هستند، ۳۲۰ هزار نفر اصلا کارگر نیستند و نمایشگاه دار و طلا فروش و ... هستند. این افراد سالانه هزار میلیارد تومان بار مالی برای دولت داشتند که با شناسایی و قطع بیمه آن ها، هزار میلیارد تومان در سال صرفه جویی برای دولت اتفاق افتاد. میرزایی با اشاره به ساختار معیوب به روزرسانی اطلاعات خانوار تا پیش از این، گفت: این ساختار معیوب باعث شده تا ۴۰ هزار فوتی در کمیته امداد و بهزیستی شناسایی کنیم که فوت آن‌ها ثبت نشده است.

درس مهمی از حذف شدگان یارانه نقدی
سخنگوی ستاد حذف یارانه‌ها همچنین به موارد عبرت آموزی از اعتراض‌ها به حذف یارانه نقدی اشاره کرد که نشان می‌دهد مردم نباید گردش حساب افراد دیگر را توسط کارت‌های بانکی شخصی خود بپذیرند وگرنه ممکن است در فرایند حذف یارانه نقدی قرار گیرند. وی همچنین در گفت: وگو با تسنیم اظهارکرد: بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ خانوار از حدود ۱۷۰ هزار خانواری که در این مرحله حذف شدند، مجموع ارزش خودرو‌های آن‌ها بالای ۵۰۰ میلیون تومان بوده و بیش از ۴۲ هزار خانوار نیز مجموع ارزش خودرو‌های آن‌ها بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان ارزیابی شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: