جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 25
کد خبر: ۳۲۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
معاون اول رئیس جمهور با تأکید براینکه مردم ایران از دوران سخت عبور کرده اند، گفت: علی رغم اعمال تحریم‌های شدید امریکا شرایط اقتصادی کشور به سمت ثبات و بهتر شدن حرکت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری با حضور در مراسم روز جهانی استاندارد با اشاره به اینکه علی رغم اعمال تحریم‌های شدید امریکا شرایط اقتصادی کشور به سمت ثبات و بهتر شدن حرکت می‌کند، اظهارداشت: این در حالی است که آمریکایی‌ها یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ایران آغاز کرده بودند.

وی افزود: شاخص‌های کلان اقتصادی نوید بهبود را می‌دهد و گزارشاتی که از تک تک بنگاه‌های اقتصادی وصول شده آن را تأیید می‌کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه البته شرایط سخت تحریم و بنگاه‌های مشکل دار وجود دارند، گفت:، اما دشمنان فکر می‌کردند که با این حرکات، اقتصاد ایران را دچار فروپاشی کرده و به سمت متلاشی شدن پیش می‌رود. در حالی که مردم ایران از این دوران سخت عبور کرده و اقتصاد ایران به سمت ایجاد شغل، تولید و رونق پیش می‌رود.

جهانگیری با بیان اینکه رشد اقتصادی مثبت خواهد شد، تصریح کرد: نرخ تورم به سمت کنترل شدن حرکت می‌کند و بورس نیز از رشد مناسبی برخوردار است. ضمن اینکه شاخصه‌های اقتصادی رشد جهشی را نشان داده که در آینده نمودار خواهد شد. البته همه این‌ها به دلیل آن است که بخش خصوصی ملی وطن دوست و متدین پای کشور ایستاده و سربازان خط مقدم فعالیت خود را به خوبی انجام می‌دهند.

جهانگیری با بیان اینکه تصور من بر این است که می‌توانیم شرایط بهتری را ترسیم کنیم، افزود: پیام ما به فعالان اقتصادی این است که هرچه محیط بین الملی حاکم بر اقتصاد کشور به سمت باثبات شدن پیش برود، می‌توانیم با تعامل کار خود را جلو ببریم.

وی گفت: منطقه خاورمیانه با مسائل جدی روبرو است و امروز درگیر مسائلی شده که می‌تواند یک ذره غفلت درآن‌ها به یک مسئله خطرناک منجر شود پس باید با تدبیر حرکت کرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولان سیاسی کشور کاملاً در این بخش نظارت داشته و کنترل‌های لازم را صورت میدهند تا هم در منطقه اتفاقی رخ ندهد و هم در سطح بین المللی فشار بر اقتصاد کشور کاهش یابد، خاطرنشان کرد: امیدواریم به نقطه مطلوب برسیم.

جهانگیری ادامه داد: گاهی تصور می‌شود که، چون در دوران تحریم هستیم همه چیز به صورت طبیعی پیش می‌رود، در حالی که احساس وظیفه یک نکته مهم است و اگر دشمنان بخواهند برای ایران ایجاد محدودیت کنند، فعالان اقتصادی باید با تمام توان وارد میدان شده و به این تهدید‌ها توجهی نکنند به این معنا که باید دشمنان را از صحنه کنار گذاشت، نه اینکه از صحنه کنار رفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: