دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۳۲۲۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
رئیس جمهور ترکیه امروز سه شنبه در اظهاراتی از ناراحتی خود از برخی اظهارنظر‌های انجام شده مردم ایران در خصوص عملیات چشمه صلح و حمله به سوریه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  خبرگزاری مهر ؛رویترز نوشت، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در این رابطه گفت: برخی اظهارنظر‌ها از جانب ایران در خصوص عملیات سوریه مرا ناراحت کرد.

ترکیه از تاریخ ۱۷ مهر به بهانه مبارزه با تروریسم، تحت عملیاتی با نام چشمه صلح، لشکر کشی خود به شمال سوریه را آغاز کرد.

اردوغان در ادامه گفت: متاسفانه در روز‌های اخیر صدا‌هایی از ایران می‌شنویم که متفاوت است. برخی اظهارات درباره عملیات مرا ناراحت کرد. البته این صدا‌ها خارج از دولت است و ما این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنیم. لازم بود آقای روحانی این گونه اظهارات را ساکت کند.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: ایران ۲۰ سال درگیر پرونده هسته‌ای بوده و در این دوران همه می‌دانند که موضع اردوغان چه بوده است. حالا از ایران صدا‌های متفاوتی می‌شنویم که البته از طرف دولت نیست و ما این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنیم.

آناتولی نیز این اظهارات رئیس جمهور ترکیه را پوشش داده و گزارش داده است: اردوغان در ادامه انتقاد از ایران گفت: این موارد شخص بنده و تمام نزدیکانم را آزار می‌دهد. ما (ترکیه، روسیه و ایران) سه کشور طرف توافقنامه سوچی هستیم. اکنون این روند را چگونه ادامه خواهیم داد؟ این اقدامات نادرست است. اظهارات آنان را در این زمینه را محکوم می‌کنم».

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: