دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۳۲۲۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
سخنگوی دولت گفت: طبق گزارش شهردار تهران، ۴ خط جدید به متروی تهران اضافه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تسنیم، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره مصوبات امروز هیئت وزیران گفت: امروز گزارش بسیار خوبی توسط شهردار تهران و همکارانش در مورد طرح توسعه مترو ارائه شد.

طبق این گزارش، ۴ خط جدید به متروی تهران اضافه خواهد شد و آقای رئیس‌جمهور هم بر کمک‌های همه جانبه‌ای برای تکمیل خطوط مترو در دولت تاکید کرد. همچنین ۶۳۰ واگن خریداری و اضافه خواهد شد و مقرر شده ۸۰۰ میلیون یورو از محل خط اعتباری فاینانس چین، برای ۶۳۰ واگن خط مترو اختصاص داده شود.

وی افزود: فکر می‌کنیم این کار موجب ایجاد تحول می‌شود و همشهریان تهرانی ما سهولت بیشتری در ارتباطات با مترو خواهند داشت.

سخنگوی دولت ادامه داد: همچنین قرار شد که ۱۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو تهران منتشر شود که دولت با این نیز موافقت کرد. این تصمیم امروز کمک می‌کند تا وضعیت حمل و نقل در تهران بهتر شود

ربیعی همچنین درباره بخشنامه تفکیک فضای کاری زنان و مردان در ادارات و ممنوعیت منشی خانم برای مدیران مرد، تصریح کرد: هیچ بخشنامه‌ای در دولت در مورد جنسیت منشی نداشته‌ایم. خوشبختانه زنان هم در دانشگاه‌ها در حال رشد هستند و هم در آخرین گزارش در مناصب مدیریتی زنان بیشتر رشد کرده‌اند.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: