پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 24
کد خبر: ۳۲۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
علی لاریجانی:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا از هرگونه حس بشردوستانه نسبت به مردم منطقه و ایران بری بوده و فقط به دنبال نفت این کشور‌ها است.

مقامات آمریکا فکری به حال دهان ترامپ بکنند/ آمریکا از هرگونه حس بشردوستانه نسبت به مردم منطقه و ایران بری استبه گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  باشگاه خبرنگاران؛ علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: حلول ماه ربیع را به ملت عزیز و نمایندگان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم سوگواری‌های مردم مومن در محرم و صفر و عزاداری‌های اربعین حسینی مورد قبول الهی واقع شود.

او افزود: لازم است از مهمان نوازی‌های کریمانه مردم و دولت عراق سپاسگزاری کنم که نشان دادند دو ملت ایران و عراق پیوند قلبی عمیقی با یکدیگر دارند و همین امر باعث شد تا دسیسه‌های مختلف معاندان در دهه‌های اخیر با فراست راه را بر بدخواهان دولت - ملت ببندند.

لاریجانی تصریح کرد: در آستانه سیزدهم آبان روز دانش آموز و روز ملی استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ و تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه هستیم، این روز نماد هویتی انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم و استعمار است و عمق تفکر ملت ایران از دانش آموز و دانشجو گرفته تا همه قشر‌ها ملت را نسبت به استقلال کشور هویدا می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ۴۰ سال گذشته دولت‌های گوناگون در آمریکا برای بازگشت سلطه خود بر ملت ایران راه‌های متنوعی را برگزیدند، اما هیچگاه به اهداف خود دست نیافتند ولو آن که خسارت‌هایی را به کشور وارد کردند و عدم توفیق روسای جمهور مختلف آمریکا به استقامت و پایداری و درک عمیق ملت بزرگ ایران مرتبط است.

او ادامه داد: روسای جمهور آمریکا از ابتدای انقلاب دست به انواع ماجراجویی زده‌اند و از تجزیه طلبان حمایت و صدام را تشویق به حمله به ایران کرده‌اند و تروریست‌ها را مسلح و مورد حمایت قرار دادند و آنان را وادار به جنایت علیه ملت کردند.

لاریجانی افزود: بعد با پر رویی به آنها پناه دادند، تحریم‌های گوناگون را علیه مردم به اجرا درآوردند و البته با گستاخی تمام این جنایت‌ها را به نام دوستی و حمایت از ملت ایران تبلیغ کردند و نکته مهم در این است که مردم عزتمند ایران، چون هیچ صداقتی در گفتار و کردار سردمداران آمریکا نمی‌دیدند در مقابل دسایس آنها ایستادگی کردند، البته گاهی کسانی بودند که یا به دلیل عدم شناخت کافی و یا ساده اندیشی تبلیغات دولت آ‌مریکا را مورد توجه قرار دادند و دچار خسارت شدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خوشبختانه امروز آمریکا رئیس جمهوری دارد که زحمت همه را برای نشان دادن چهره کریه و واقعی سیاست‌های کاخ سفید کم کرده و بیان شفاف پنهان‌ترین سیاست‌های کاخ سفید از ویژگی‌های اوست، به تازگی هنگام اعلام خبر مرگ سرکرده گروه تروریستی داعش گفت که ما در سوریه فقط به دنبال نفت هستیم و نظامیان آ‌مریکا در مناطق نفتی سوریه می‌مانند و اگر کسی خواست به آنجا بیاید با آنها مقابله می‌کند.

او گفت: شاید کسی آمد و خواست نفت را بخرد پس با او معامله می‌کنیم. نفت مهم است و جنگ کرد‌ها با ترکیه اهمیتی ندارد. این سخنان شرم آور از رئیس رژیمی سروده شده که دائما نگران حقوق بشر در کشور‌هایی است که مستقل می‌اندیشند و ظاهرا آقای ترامپ متوجه نیست که خاک و نفت سوریه متعلق به دولت و ملت آن است و آمریکا حق ندارد با تجاوز به خاک این کشور و تصرف میادین نفتی قصد غارت آن را داشته باشد.

لاریجانی ادامه داد: ترامپ گستاخی خود را این گونه ادامه می‌دهد در مورد عراق هم نظرم این بود که ما باید نفت آنجا را به دست می‌گرفتیم، اما این گونه نشد البته آقای ترامپ توجه دارند که دولت و ارتش آمریکا در عراق تلاش زیادی کردند که نفت عراق را تحت کنترل خود بگیرند، ولی مرجعیت بیدار نجف و رهبران شرافتمند و مردم رشید عراق بودند که اجازه این خیانت را ندادند، البته همیشه این امر سیاست پنهان آ‌مریکا در خاورمیانه و کشور‌های نفتی بوده است و اکنون سوال اینجاست که آیا دولت آمریکا که از کمترین حس بشردوستانه نسبت به مردم سوریه، عراق و منطقه بری است آیا نسبت به ملت ایران علاقه انسان دوستانه دارد.

رئیس قوه مقننه بیان کرد: اگر بخواهیم سخنان آقای ترامپ را به درستی فهم کنیم این‌گونه است که همان‌گونه که کردها، ترک‌ها و عرب‌ها برای ما مهم نیستند و فقط نفت آنها مهم است، برای دولت آمریکا نیز ملت ایران هم اهمیتی ندارد، بلکه نفت آن مهم است؛ اما چون جرئت تسلط نظامی بر این کشور را ندارند و سابقه مقاومت ملت ایران در جنگ تحمیلی نشان داد که آنها هزینه نظامیان خود را فوق العاده می‌بینند پس با محاصره اقتصادی باید ملت ایران را به سطوح درآورند تا بر منافع نفت و گاز آنها مسلط باشند.

او گفت: سخنان رئیس جمهور آمریکا پرده از چهره واقعی و ضد مردمی این رژیم برمی‌دارد و لازم نیست سایر مقامات آمریکا برای مردم ایران دلسوزی کنند، بهتر است فکری برای دهان آقای ترامپ کنند که آن‌گونه ماهیت ضد بشردوستانه و استثماری آنها را نزد جهانیان آشکار می‌کند.

لاریجانی بیان کرد: به تازگی این رژیم با سبک سَری به دنبال آشوب در منطقه به شیوه دیگر شده است تا اگر در منطقه موفق به تسلط بر نفت نشد با یک ماجراجویی دیگر اوضاع را به نحوی آشفته سازد تا بتواند به نیت شوم خود برسد، اما تردیدی وجود ندارد که مردم بیدار منطقه همان‌گونه که داعش دست نشانده آمریکا را نابود کردند پاسخ قوی تری به دسیسه آمریکا خواهند داد.انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: