دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 13
کد خبر: ۳۲۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
 			 				 					چاووش اوغلو: مسلمانان بايد متحد عمل کنند

وزيرامورخارجه ترکيه گفت: سلام بر مردم غزه که برای حفظ شرف و احیاي آزادی راهپیمایی و در مقابل رژیم اسرائیل نژادپرست و ضد بشری و اشغالگر قدس مقاومت می‌کنند.

به گزارشروابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از «تابناک» ؛ خبرگزاری آناتولی نوشت، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان همکاری اسلامی در جده به عنوان نماینده گروه کشور‌های آسیایی سخنرانی کرد و گفت: اسرائیل نژادپرست و ضد بشری با حمایت همه جانبه آمریکا قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و حقوق بین المللی را نقض می‌کند. برای ایجاد دولت فلسطین آزاد و مستقل و رفع اشغال اسرائیل از سرزمین‌های فلسطینی باید مسلمانان متحد عمل کنند. به مردم غزه که برای احیای حقوق و آزادی‌ها و حفظ شرف و حیثیت خود راهپیمایی می‌کنند درود می‌فرستم. میلیون‌ها مسلمان پشتیبان مردم فلسطین و غزه شرافتمند هستند.

وی افزود: سازمان همکاری اسلامی مسئول حفظ حقوق و آزادی ملت‌های مسلمان روهنگیا/ اریکان، کشمیر، ایغور/چین، ترک‌های قبرس، ترک‌های تراکیا غربی/ یونان، مسلمان اروپایی و شمال آمریکا، اقلیت‌های مسلمان و جوامع و ملت‌های مسلمان و مسئول مبارزه با اسلام هراسی است.

چاووش اوغلو افزود: ترکیه، پاکستان و مالزی برای مبارزه با اسلام هراسی به همکاری خود ادامه داده و برای ایجاد کانال تلویزیونی مشترک تلاش می‌کنند. عربستان سعودی ریاست دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی را در ماه مه ۲۰۱۹ میلادی از ترکیه تحویل گرفت.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: