دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 13
کد خبر: ۳۲۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
 
 			 				 					تيرگي روابط ترامپ و پمپئو

گمانه زنی بر سر جدایی احتمالی پمپئو از وزارت امور خارجه و تیره شدن رابطه اش با ترامپ بحث روز محافل و دیدار‌ها در واشنگتن است.

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ آسوشيتدپرس‏ نوشت، به نظر می‌رسد رابطه‌ی رئیس جمهور آمریکا و مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور‏ در سایه نشست‌های پرسش و پاسخ مجلس نمایندگان برای بررسی استیضاح دونالد ترامپ هر روز سردتر و تیره‌تر می‌شود.

مایک پمپئو روز دوشنبه پس از دیدار با یوسف بن علوی بن عبدالله، وزیرامورخارجه عمان، در ساختمان وزارت امور خارجه در واشنگتن به میان خبرنگاران آمد و بدون هیچ گفتگویی به گرفتن عکس یادگاری با همتای عمانی خود بسنده کرد.

هفته گذشته‏‏، مقام‌های وزارت امور خارجه در کانون توجه نشست‌های پرسش و پاسخ برای بررسی استیضاح ترامپ قرار داشتند. دونالد ترامپ روز جمعه در سخنانی گفته بود اگر دیپلمات ارشد آمریکا تمایل داشته باشد از مقامش کناره گیری کند و برای رقابت بر سر کرسی مجلس سنا از ایالت محل تولدش کانزاس نامزد شود او مخالفت نخواهد کرد.
پمپئو به علت دفاع نکردن از دیپلمات‌هایی که در جریان بررسی در استیضاح ترامپ شهادت داده اند هدف انتقاد قرار گرفته است.

اگر چه پمپئو خودش برای ارائه شهادت در نشست‌های پرسش و پاسخ کمیته‌های مجلس نمایندگان حاضر نشده، اما در جریان نشست‌هایی که برگزار شد در کانون توجه بوده است.

گمانه زنی بر سر جدایی احتمالی او از وزارت امور خارجه و تیره شدن رابطه اش با ترامپ بحث روز محافل و دیدار‌ها در واشنگتن است.

رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی که با برنامه‌ی ”فاکس و دوستان" انجام داد به نظر می‌رسید موافقتش را با نامزد شدن پمپئو برای کرسی مجلس سنا از ایالت کانزاس اعلام می‌کند.

ترامپ گفته بود: ”او (پمپئو) نزد من آمد و گفت من ترجیح می‌دهم جایی که هستم باقی بمانم؛ اما او کانزاس را دوست دارد، مردمش را دوست دارد؛ اگر به این بیاندیشد که احتمال از دست رفتن کرسی (نمایندگی کانزاس در مجلس سنا) وجود دارد فکر می‌کنم نامزد شود و با اکثریت آراء برنده خواهد شد، زیرا مردم در کانزاس او را دوست دارند."

نامزد‌های حزب دموکرات برای نمایندگی ایالت کانزاس در مجلس سنای آمریکا از سال ۱۹۳۲ تاکنون موفق نشده اند این کرسی را از آن خود کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: