دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 13
کد خبر: ۳۲۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از فارس، سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست هفتگی با خبرنگاران با پرداختن به مسائل جاری چین و جهان، در مورد آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای ایران اظهار نظر کرد.

به نوشته «وبگاه وزارت خارجه چین»، «گنگ شوانگ» از سخنگویان وزارت خارجه چین در پاسخ به پرسش یکی از حاضران در نشست روز چهارشنبه در زمینه برگزاری کمیسیون مشترک برجام در ششم دسامبر (جمعه ۱۵ آذر) در «وین» پایتخت اتریش و حضور نمایندگان چین در این نشست، گفت: «موضوع هسته‌ای ایران به مرحله حساسی رسیده است. چین با سایر طرف‌های حاضر در برجام در مورد حمایت و اجرای این توافق ارتباط نزدیکی دارد. ما در جلسه آینده کمیسیون مشترک برجام شرکت خواهیم کرد.»

این دیپلمات چینی در ادامه گفت: «چین معتقد است که اجرای کامل و مؤثر برجام تنها راه موثر برای کاهش تنش‌ها در خصوص موضوع هسته‌ای ایران است. امیدواریم که این جلسه به همه طرف‌ها کمک کند تا اجماع سیاسی در حمایت برجام را تحکیم کنند، در مورد مسائل مربوط به این توافق مشاوره کرده و ابزار‌های مؤثر در مسیر اجرای برجام به ویژه برقراری تعادل در حقوق و تعهدات همه طرف‌های حاضر در این توافق را بررسی کنند.»

چین بار‌ها خروج آمریکا از برجام و فشار علیه ایران را عامل اصلی بحران کنونی خوانده و اعلام کرده که واشنگتن باید از رفتار‌های نادرست خود دست بکشد.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: