دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 13
کد خبر: ۳۲۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از مهر ؛ رویترز نوشت، «مایک پمپئو» روز سه شنبه در واکنش به آزمایش سامانه پدافند هوایی «اس-۴۰۰» روسیه توسط ترکیه، آن را اقدامی «نگران کننده» خواند و اظهار داشت که گفتگو‌ها میان مقامات واشنگتن و آنکارا برای حل و فصل این مسئله همچنان ادامه دارد.

پمپئو در یک کنفرانس خبری گفت که مقامات آمریکا برای همتایان ترکیه‌ای خود این نکته را روشن ساخته اند که خواهان کناره گیری آنکارا از راه اندازی کامل سامانه پدافندی «اس- ۴۰۰» روسیه هستند.

وزیر خارجه آمریکا در واکنش به انتشار گزارش‌هایی مبنی بر پرواز جنگنده‌های «اف-۱۶» بر فراز آنکارا در روز دوشنبه برای آزمایش سامانه‌های پدافند هوایی اس- ۴۰۰ روسیه گفت: «بله این اقدامی نگران کننده است».

وی در ادامه افزود: «ما امیدواریم. ما همچنان با مقامات ترکیه درحال گفتگو هستیم و هنوز تلاش می‌کنیم تا این مسئله را حل و فصل کنیم».

گفتنی است که مقامات آنکارا و واشنگتن بر سر خرید سامانه اس ۴۰۰ روسیه توسط ترکیه اختلاف نظر اساسی دارند. مقامات آمریکا معتقدند که این سامانه با سامانه‌های پدافندی ناتو سازگار نیست و تهدیدی علیه جت‌های جنگنده شناساگریز اف-۳۵ ناتو بشمار می‌رود.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: