دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 13
کد خبر: ۳۲۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نزدیک به ۶۰ میلیون نفر کمک دریافت کرده اند و تردیدی در آن نیست، در این هم که دولت حتی یک ریال از افزایش بنزین را در بودجه عمومی مصرف نمی‌کند نیز تردیدی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در نشستی خبری در پاسخ به پرسشی درباره معیار‌های حذف افراد از دریافت بسته حمایتی معیشتی دولت یا تاکید بر اینکه کلمه حذف در این موضوع صدق نمی‌کند، اظهار کرد: این طرح بر مبنای آزمون وسع با گرایش به افراد با درآمد کم، پایین و متوسط اجرایی شد.

وی گفت:در این طرح پرداخت‌ها در ۳ نوبت قریب به ۶۰ میلیون نفر صورت گرفت.

وزیر کار خاطر نشان کرد: یارانه‌ها و کمک‌های معیشتی ارتباطی به هم ندارد. البته تمکن مالی در هر دو موضوع مورد توجه دولت است و برخی معیار‌ها مشابه است، ولی اینکه با ثبت نام کمک‌های معیشتی یارانه‌ها قطع شود چنین نیست.

وی در ادامه در پاسخ برخی تناقض‌ها درباره پرداخت کمک‌های معیشتی نیز بیان کرد: نزدیک به ۶۰ میلیون نفر کمک دریافت کرده اند و تردیدی در آن نیست. در اینکه دولت حتی یک ریال از افزایش بنزین را در بودجه عمومی مصرف نمی‌کند نیز تردیدی وجود ندارد.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: ضریبی خطا در طرح‌های اجتماعی وجود دارد و این میزان همانند تمام کشور‌های جهان حدود ۴ درصد است. زنان سرپرست خانوار با درآمد زیر ۵ میلیون تومان کمک دریافت کرده اند و اگر هم نکرده باشند با ثبت درخواست بررسی خواهد شد.

وی یادآور شد: البته زنان سرپرست خانوار‌های بسیاری داریم که کارآفرین هستند. در جامعه معلمان و بازنشستگان نیز هستند که ممکن است درآمد خوبی باشند. دولت نمی‌خواهد افراد دارای استحقاق از این سبد محروم بمانند و این هدف دولت است.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: