شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 23
کد خبر: ۳۲۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
جیمز جفری:
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه بعد از دیدار با مقامات ترکیه‌ای در نشست خبری در استانبول، ایران را بزرگترین چالش آمریکا توصیف کرد.

جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریهبه گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ آناتولی نوشت، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در یک نشست خبری در استانبول ترکیه و بعد از دیدار با مقامات ترکیه‌ای، ایران را بزرگترین چالش آمریکا توصیف کرد.

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت: «دولت ترامپ بسیار صریح اعلام کرده که موضع محکمی برای عقب راندن ایران اتخاذ کرده است. در حال حاضر بزرگترین چالش، قطعا ایران است. زیرا خلافت سرزمینی داعش نابود شده است.»

جیمز جفری همچنین اعلام کرد: «به درخواست مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در سفر به خاورمیانه در ترکیه هستم تا اقداماتی برای یافتن راهکاری جهت پایان دادن به بحران سوریه که از سال ۲۰۱۱ شروع شده، ادامه دهیم. امکان برگزاری انتخابات در (سوریه) طبق قطعنامه ۲۲۵۴ سازمان ملل، وضعیت شمال سوریه و نگرانی آمریکا از حمایت روسیه و ایران از دولت دمشق موضوع گفت‌وگوهایم با مقامات ترکیه‌ای بود.»


بیشتر بخوانید: نماینده آمریکا در امور سوریه با وزیر دفاع ترکیه دیدار کرد


پیش از این ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه در دیدار با جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه درباره تحولات میدانی در سوریه و همچنین تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران با وی گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، کالین نگرانی دولت ترکیه از تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران و احتمال دامن زدن آن به درگیری‌های جدید و افراط گرایی در منطقه را به نماینده آمریکا در امور سوریه ابراز کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: