پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 24
کد خبر: ۳۳۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از «تابناک»؛ پایگاه خبری المسیره یمن نوشت، مسئولان بندر الحدیده افزودند، کشتی هایی که از سوی ائتلاف سعوی توقیف شدند، حامل ۱۶۱ هزار و ۶۶۳ تن مشتقات نفتی، ۸ هزار و ۵۱۸ تن گاز و ۶۸ هزار و ۱۳۰ تن مواد غذایی هستند.

بر اساس این گزارش، کشتی ها دارای مجوز از سوی سازمان ملل متحد هستند؛ اما ائتلاف سعودی با هدف تحت فشار قرار دادند مردم یمن اجازه پهلوگیری به این کشتی ها در بندر الحدیده نمی دهد و آن ها را توقیف کرده است.

دولت مستعفی یمن و "جنبش انصارالله" در مذاکرات صلحی که ۱۳ دسامبر سال گذشته (۲۲ آذر ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق هایی درباره استان های ساحلی الحدیده و "تعز" دست یافتند، اما این توافق ها با توجه به اختلاف های دو طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: