جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 29
کد خبر: ۳۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
گزارش الجزیره درباره هراس مردم چین از ابتلا به کرونا؛
الجزیره در گزارشی نوشت در پی شیوع ویروس کرونا، خیابان‌های پایتخت چین خالی است و پکن رنگ و بوی سال جدید چینی ندارد.

کرونا پکن را به شهر ارواح تبدیل کرده استبه گزارش باشگاه خبرنگاران؛ شبکه الجزیره خبر داد، هراس از شیوع ویروس کرونا، پکن پایتخت چین را هم به شهر ارواح تبدیل کرده است.

خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در پکن گفت: شیوع ویروس کرونا در بیشتر شهر‌های چین، مردم این کشور را وحشت‌زده کرده است. در سایه تعطیلی بیشتر فروشگاه‌ها در پکن، خانواده‌ها به صورت روزانه برای تامین نیاز‌های معیشتی خود، خرید می‌کنند. اما در سایه شیوع این ویروس، مردم فقط به آب و غذا نیاز ندارند. بسیاری از افراد مقیم چین، به دنبال خرید ماسک هستند.

در ادامه این گزارش آمده است: وضع اهالی خود پکن هم با اتباع خارجی مقیم این شهر، تفاوت زیادی ندارد. در واقع پایتخت چین هم در مقایسه با دیگر شهر‌های این کشور، شرایط بهتری ندارد.

«جانگ زی خاو» یک شهروند چینی به الجزیره گفت: ”اوضاع ترسناک است، هر چند که همچنان می‌توانیم مواد غذایی خرید کنیم. اما ماسک و مواد شوینده، کمیاب شده است. علاوه بر اینها، ما پنج روز است که از خانه خارج نشده‌ایم."

الجزیره خاطر نشان کرد: اهالی پکن از فرصت رسیدن مواد غذایی به بعضی فروشگاه‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند نیاز‌های ضروری خود را تامین کنند و به سرعت به خانه‌هایشان بازگردند. خیابان‌های پکن خالی است و پایتخت چین به شهر اشباح تبدیل شده است.  ویروس کرونا، در‌های خانه‌ها را به روی آن‌ها بسته است و پکن رنگ و بوی سال جدید چینی ندارد.

تزریق ۵۰۰ میلیارد یوان نقدینگی به بازار‌های مالی چین

به گزارش خبرگزاری فرانس ۲۴، بانک مرکزی چین در اقدامی بی‌سابقه برای یک روز، روز سه‌شنبه ۵۰۰ میلیارد یوان نقدینگی به بازار‌های مالی تزریق کرد. شیوع ویروس جدید کرونا تاثیرات منفی بر اقتصاد چین گذاشته است. به طوری که بورس‌های چین روز دوشنبه، در اولین روز کاری پس از تعطیلات طولانی مدت سال نو چینی، به شدت ریزش داشت.

خبرنگار این شبکه در پکن در پاسخ به این پرسش که آیا روز سه‌شنبه ثبات به این بورس‌ها بازگشته است یا ویروس جدید کرونا هنوز سبب نگرانی در این بازار‌ها است، گفت: بله، این نگرانی‌ها سبب شده است تا چین، به ویژه با تزریق نقدینگی به بازار‌های مالی تمام تلاش خود را بکند، تا ثبات را به این بازار‌ها بازگرداند. بانک مرکزی چین روز سه شنبه تصمیم گرفت ۵۰۰ میلیارد یوان، معادل حدود ۶۵ میلیارد یورو، به بازار تزریق کند که این بیشترین تزریق پول بانک مرکزی چین به بازار طی یک روز است. این کار با هدف ایجاد اطمینان در بازار و اطمینان خاطر دادن به سرمایه گذاران انجام شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: