پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 24
کد خبر: ۳۳۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس  ، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور ظهر امروز در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار داشت: با مصادف شدن ایام دهه فجر امسال با شهادت سردار سلیمانی، وفاداری ملت به واسطه رشادت‌های این سردار دل‌ها به نظام چند برابر شده است. 

وی افزود: مردم قبل از انقلاب سرنگونی نظام شاهنشاهی را رقم زدند و به نظام جمهوری اسلامی روی آوردند، انقلاب به نوعی تحولات اجتماعی و فرهنگی است و منجر به تغیرات سیاسی می‌شود خواسته‌ها در قالب قانون اساسی بعد هر انقلاب انعکاس داده می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: انقلاب اسلامی کاملا به قانون اساسی عمل کرده و  به آنچه که خواسته‌های مردم در راهپیمایی‌های قبل انقلاب بوده به خوبی عمل کرده است، کسی نمی‌تواند کرامت ذاتی انسان را نادیده گرفته و انتخاب و انتخابات را محدود کند، آن چیزی که مردم می‌خواستند در قانون اساسی نظام تجلی پیدا کرده است.

وی بیان کرد: مهمترین سند ملی ایران قانون اساسی است و این قانون مجموعه ساختار کشور را بهم ارتباط داده است.

امیری تصریح کرد: اداره کشور با اتکا به آرا عمومی است، زیرا در نظام جمهوری مجلس با مردم سالاری دینی تشکیل شده است و مجلس با اختیاراتش در جایگاه بسیار مهمی قرار دارد.

وی تاکید کرد: همه مردم در انتخابات پیش رو با حضور باشکوه شرکت کنند و باید امید در جامعه تقویت شود، زیرا این امر مهم موجب ناامیدی دشمن می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: سفر رئیس جمهور به ایلام به سبب برخی مشکلات انجام نشد، اما تلاش می‌شود قبل از انتخابات این سفر صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به برکت اربعین، در شش سال گذشته کارهای قابل توجهی در ایلام انجام شده است.

در ادامه جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری استان با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: متاسفانه برخی از مدیران در نشست‌ها و مناسبت‌ها به جای گفتن از دستاوردهای مثبت دولت وارد مباحث سیاسی می‌شوند و به هر دری می‌زنند که عملکرد دولت را ضعیف جلوه دهند.

وی افزود: در گذشته بهره‌برداری دستاوردها با هدف رضایت مردم به انقلاب و کلنگ‌زنی‌ها با هدف امید مردم به آینده و نظام صورت می‌گرفت اما امروز در عمل این مباحث مهم مشاهده نمی‌شود، برخی مسوولان به مردم بی‌تفاوت شده و فقط به دنبال تخریب دولت هستند.

نماینده مردم ایلام در مجلس دهم عنوان کرد: مذاکره بهترین و آسان‌ترین راه برای منافع ملی است، افرادی که در جریانات مختلف فقط انتقاد می‌کنند، یک راه حل برای مشکلات مردم ندارند.

وی با بیان اینکه دولت ضعیف نیست، بیان کرد: در شرایط کنونی انتقاد از دولت برای برخی افراد رای را به دنبال دارد، مسوولین باید به دنبال رضایت مردم از نظام و دولت باشند، بنابراین مدیران از شرایط موجود باید استفاده کنند.

میرزایی خاطرنشان کرد: برخی با رفتارهای احساسی سرمایه‌های کشور را فراری می‌دهند این سرمایه‌ها یا نخبگان ما هستند یا سرمایه‌های مادی که هر دوی این اتفاقات به منافع کشور آسیب می‌رساند.

وی یادآور شد: انتظار مردم از دولت و نمایندگان اشتغال است و توجه به پروژه‌های عمرانی می‌تواند تا حدودی این مشکلات را حل کند، اما می‌بینیم سرمایه خارجی مقداری بعد برجام وارد و خارج شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: