جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 29
کد خبر: ۳۳۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، «برنی سندرز» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا سیاست ترامپ در ترور سردار قاسم سلیمانی را موجب باز شدن باب هرج و مرج بین‌المللی دانست.

نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در مناظره انتخاباتی روز جمعه در منچستر در ایالت نیوهمپشایر درباره ترور ژنرال ایرانی، گفت: «شما نمی‌توانید بگویید شما آدم بدی هستید و ما قصد داریم شما را ترور کنیم. اگر این اتفاق بیفتد شما در را به روی هرج و مرج بین‌المللی باز می‌کنید که در آن هر دولتی در جهان خود را برای حمله و ترور محق می‌داند».

وی افزود: کاری که ما باید انجام دهیم و ترامپ آن را درک نمی‌کند، این است که وزارت خارجه و توانمندی‌های دیپلماسی‌مان و نه فقط توان نظامی را تقویت کنیم. ما باید کشور‌های سراسر جهان را با قدرت و ثروت خود گردهم آوریم و اینکه فرصتی فراهم آوریم که بتوانیم برای حل اختلافاتمان از طریق سازمان ملل بنشینیم و بحث کنیم نه از طریق جنگ و جنگ‌های بیشتر و صرف تریلیون‌ها دلار و هدر دادن هزینه‌های که خدا می‌داند چقدر خواهد بود.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید، برنی سندرز با کسب ۲۵ درصد آراء پرسش‌شوندگان ایالت نیوهمپشایر، در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در این ایالت پیشتاز است.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: