جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 29
کد خبر: ۳۳۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
قیس الخزعلی:
دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق، ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس را شکست راهبردی آمریکا در منطقه دانست و تاکید کرد پاسخ نظامی به آمریکا همچنان پابرجاست.

شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراقبه گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ العهد خبر داد، شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، معاون الحشد الشعبی را شکست راهبردی آمریکا در منطقه دانست و گفت که این اقدام سرآغاز پایان دادن به حضور نظامیان تروریست آمریکایی در عراق است.

او با بیان اینکه دولت ترامپ با این ترور به ویژه ترور شهید مهندس همه خطوط ممکن را زیر پا گذاشته، گفت که شخصاً به این مسئله که پاسخ سریع و قوی از سوی عراقی‌ها به این ترور باشد، کاملاً اعتقاد داشت.

قیس الخزعلی گفت که قرار بر این بود که پاسخ نظامی عراقی‌ها به نظامیان آمریکایی ظرف ۴۸ ساعت باشد، ولی ایران خواستار تعویق این پاسخ تا زمان پاسخ خود شد.


بیشتر بخوانید:


دبیرکل عصائب اهل الحق عراق در چرایی تعویق پاسخ نیرو‌های مقاومت این کشور به آمریکا گفت که خروجی گفت‌وگو‌ها این شد که فرصت اقدام سیاسی و مردمی علیه نظامیان آمریکایی صورت گیرد و تظاهرات میلیونی بزرگ در بغداد، میوه این توافق در تاریخ عراق بود.

دبیرکل عصائب الحق در این باره افزود که اگر تصمیم به پاسخ به آمریکا گرفته شود، تصمیم فردی نخواهد بود و نیرو‌های مقاومت همه تلاش خود را خواهند کرد که این عملیات آسیبی به شهروندان عراق وارد نکند.

الخزعلی همچنین شرط حمایت از دولت «محمد علاوی» نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه جدید را منوط به اجرای طرح پارلمان عراق دانست که خواهان پایان دادن به حضور نظامیان اجنبی در عراق به ویژه نظامیان آمریکایی است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: