سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 14
کد خبر: ۳۳۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس ؛رویترز خبر داد، سخنگوی کمیسر تجاری اتحادیه اروپا اعلام کرد که بیل هوگان، کمیسر تجاری این اتحادیه، قصد دارد برای ریاست بر سازمان تجارت جهانی کاندید شود.

روبرتو آزودو، رئیس کنونی سازمان تجارت جهانی، سال گذشته اعلام کرد که امسال از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد و در پایان ماه آگوست ریاست وی بر سازمان تجارت جهانی تمام خواهد شد.

از جمله چالش‌هایی که دبیر کل آتی سازمان تجارت جهانی با آن روبرو است، تشدید تنش تجاری بین چین و آمریکا و گسترش حمایت‌گرایی در میان کشورها، و تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا در جهان است.

دبیر کل جدید همچنین باید به سمت گفت‌وگو درباره اعمال قوانین جدید در تجارت الکترونیک، برود.

هوگان که اصالت ایرلندی دارد از سال 2014 کمیسر اتحادیه اروپاست که ابتدا کمیسر کشاورزی و سپس از سال 2019 مسئولیت تجارت را بر عهده دارد.

وی روز پنجشنبه طی سخنانی در پارلمان اروپا، گفت که واقعا عالی می‌شود اگر یک اروپایی دبیر کل آتی سازمان تجارت جهانی شود.

از جمله دیگر کاندیداهای بالقوه اروپایی برای تصدی پست دبیر کل سازمان تجارت جهانی می‌توان به آرانچا گونزالز لایا، وزیر امور خارجه اسپانیا و سیگرید کاگ، وزیر بازرگانی هلند، اشاره کرد.

اعضای سازمان تجارت جهانی، می‌توانند بین روزهای 8 ژوئن تا 8 جولای نامزدهای مورد نظر خود برای ریاست بر این سازمان، معرفی کنند.

با توجه به آنکه سه نفر از 6 دبیر کل پیشین سازمان تجارت جهانی، اهل اروپا بودند و مابقی نیز از تایلند، برزیل و نیوزیلند انتخاب شده بودند فشارهایی وجود دارد که دبیرکل آتی از آفریقا انتخاب شود.

در حال حاضر نام 4 تبعه آفریقایی به عنوان نامزد مطرح است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: