دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 06
کد خبر: ۳۳۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از فارس، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین روز یکشنبه در گفت وگوی تلفنی با همتای ترکمستانی خود اظهار داشت که وحدت و همکاری بهترین سلاح برای غلبه بر ویروس همه گیر کروناست.

به نوشته وبگاه «سی جی تی ان» وزیر خارجه چین با انتقاد ضمنی از آمریکا اظهار داشت: «متاسفانه، برخی کشور‌ها با سیاسی کردن کرونا براساس منافع خود، به تهمت زدن و لکه دار کردن چین و حتی ساختن دروغ‌های گوناگون ادامه می‌دهند. اینگونه سخنان و کردار قابل قبول جامعه جهانی نیست.»

وزیر خارجه چین در گفتگو با طرف ترکمنستانی خود بر تداوم همکاری‌های تجاری با این کشور و تلاش بر کاهش تاثیر ویروس کرونا تاکید کرد و گفت که چین و ترکمنستان باید هرچه سریعتر سند همکاری ساخت مشترک راه ابریشم جدید و احیای جاده ابریشم باستان را امضا کنند.

وزیر خارجه ترکمنستان نیز با اشاره به لزوم تقویت روابط دوستانه سنتی با چین افزود که مسائل هنگ کنگ مرتبط به امور داخلی چین است و بر اساس منشور سازمان ملل هیچ کشوری نباید در امور داخلی کشور دیگری مداخله کند.

گروهی از دانشمندان اسپانیایی به تازگی در نمونه‌های فاضلاب مربوط به بیش از یک سال پیش در یکی از شهر‌های این کشور، شواهدی از وجود عامل کووید-۱۹ را یافتند. شواهد یافت شده در اسپانیا به چند ماه پیش از گزارش اولین مورد آن در چین بازمی‌گردد. محققان به این جمع‌بندی رسیدند که ویروس جدید کرونا ممکن است بسیار زودتر از آنچه فکر می‌شد در جهان منتشر شده باشد.
انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: