دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 06
کد خبر: ۳۳۶۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تسنیم، «دمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین کاخ ریاست جمهوری روسیه امروز دوشنبه گزارش های رسانه ای در خصوص پرداخت پول به طالبان برای اجرای عملیات ضد آمریکا در افغانستان را دروغ خواند.

وی در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: «ما بار دیگر می توانیم ابراز تأسف کنیم که یکی از رسانه‌های سطح بالای جهان که زمانی بزرگترین و معتبرترین رسانه بود، در سالهای اخیر غالباً از انتشار شایعات و اطلاعات کاملاً غیرموثق هم دریغ نمی کنند. البته این شیوه به تداوم شهرت و اعتبار آنها کمکی نخواهد کرد.»

سخنگوی کرملین افزود: «اگر در ایالات متحده نیروهای ویژه امنیتی همچنان تحت فرمان رئیس جمهوری باشند، من پیشنهاد می‌کنم که فقط روی اظهارات رئیس جمهور ترامپ، که پیش از این ارزیابی خود از مطلب منتشره را بیان کرده، متمرکز شویم.»

پسکوف در پاسخ به این سؤال که آیا چنین تردیدی علیه روسیه در مذاکرات روسای جمهور دو کشور مورد بحث قرار گرفته، گفت: «خیر.»

سفارت روسیه در آمریکا نیز اخیرا در توئیتی «اتهامات بی‌اساس و بی‌نام» مبنی بر اینکه مسکو مغز متفکر کشتار نیروهای آمریکایی در افغانستان است را تکذیب کرد.

نیویورک تایمز به نقل از منابع اطلاعاتی آمریکا مدعی شده بود که روسیه به شبه‌نظامیان برای کشتن نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان جایزه می‌داد.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: