شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 08
کد خبر: ۳۳۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، سفارت چین در بلژیک اعلام کرد، ادعاهای آمریکا درخصوص حملات سایبری چین به دیگر کشورها به منظور سرقت اطلاعات، «کاملاً ساختگی» هستند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌جی‌تی‌اِن»، این سفارتخانه در بیانیه‌ای نوشت: «آمریکا از تمام توان خود برای دروغ ‌پردازی و اتهام پراکنی علیه چین استفاده کرده است. نیت‌های شوم این کشور باید مورد توجه بالای تمام طرفین قرار گیرد. مهم نیست یک دروغ چندبار تکرار شود زیرا تبدیل به حقیقت نمی‌شود».

این نهاد دیپلماتیک افزود، کشور چین، خود قربانی حملات سایبری است و تلاش‌هایی نظیر «برنامه PRISM» و دیگر اتفاقاتی که در رخ داده‌اند نشان دادند «آمریکا در حال انجام سرقت سایبری در مقیاسی بزرگتر از هر کشور دیگر در جهان است».

سفارت چین در بلژیک توضیح داد: «اتهامات بی‌پایه آمریکا علیه سایر کشورها درخصوص انجام حملات سایبری، مانند دزدی است که فریاد می‌زند دزد را بگیرید. چین از آمریکا می‌خواهد که فوراً اتهام‌زنی به چین درخصوص حملات سایبری را متوقف کند».

همچنین افزود: «حفظ امنیت سایبری جزو منافع مشترک تمام کشورها است. فضای سایبری نباید به میدان جنگ جدیدی تبدیل شود. کشورهایی که به‌دنبال هژمونی سایبری از طریق راهبرد سایبری تهاجمی هستند، با پاسخ مقابل مواجه خواهند شد».

وزارت دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه دو شهروند چینی را متهم کرد که به نیابت از دولت چین به دنبال ربودن اطلاعات تجاری محرمانه و هک کردن سیستم‌های رایانه‌ای شرکت‌هایی بودند که در حال کار بر واکسن کووید-۱۹ است.

بر اساس گفته وزارت دادگستری آمریکا، «لی شیائو» ۳۴ ساله و «دونگ جیاژی» ۳۳ ساله بیش از یک دهه است که در حال انجام عملیات‌های هکری هستند.

در این اعلام جرم ادعا شده است که متهمان قادر بوده‌اند که به صورت موفقیت آمیز اطلاعاتی در حد ترابایت از آمریکا،‌ استرالیا، بلژیک، آلمان، ژاپن، لیتوانی، هلند، اسپانیا، کره‌جنوبی، سوئد و انگلیس را به سرقت ببرند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: