شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 08
کد خبر: ۳۳۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

به گزارش   روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبر‌گزاری فارس، بعد از شصت شب ناآرامی در شهر پورتلند آمریکا، «تد وییلر»، شهردار این شهر بامداد امروز (سه‌شنبه) در پیامی توئیتری بار دیگر خواستار آتش‌بس و خروج نیرو‌های فدرال از این شهر شد.

به نوشته خبر‌گزاری اسپوتنیک، وی در این پیام نوشت: «من به همراه کمیسیونر جو آن هاردستی، خواستار برگزاری یک نشست فوری با رهبران وزارت امنیت داخلی و چاد وولف سرپرست این وزارتخانه هستم تا در مورد آتش‌بس و خروج نیروهای زیاد فدرال از پورتلند به بحث بپردازیم.»

تد وییلر در حالی این درخواست را مطرح کرده که سر‌پرست وزارت امنیت داخلی آمریکا اعتراضات در پورتلند را از فعالیت‌های جنایی عادی و جنایات‌های خیابانی در شهر‌های دیگری چون شیکاگو یا کانزاس متفاوت توصیف کرده است.

وی همچنین از مقامات شهر پورتلند خواست تا به سایر شهرهایی که در این زمینه مسئول بوده‌اند بپیوندند و با نیرو‌های فدرال همکاری کنند.

این در حالی است که شهردار پورتلند با انتقاد از دونالد ترامپ به دلیل اعزام این نیرو‌های فدرال به این شهر انتقاد کرده و گفته نیرو‌های نظامی فدرال مردم را وحشت‌زده می‌کنند.

تد وییلر پیش از این نیز از رئیس جمهور آمریکا خواسته بود نیروهای پلیس فدرال را یا اعزام نکند و یا آنان را از این شهر خارج کند.

شهر پورتلند دوشنبه شب، شصتمین شب متوالی اعتراضات را در خود مشاهده کرد. این اعتراضات با حضور نیرو‌های پلیس فدرال برگزار شد و بار دیگر به خشونت کشیده شد.

معترضان در اطراف دادگاه فدرال این شهر آتش‌ افروختند و در تلاش بوده‌اند فنس‌های اطراف آن را بشکنند.

گزارش‌هایی نیز حاکی از آن است که ۲۲ نفر در ارتباط با این اعتراضات با اتهاماتی در دولت فدرال مواجه هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: