شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 08
کد خبر: ۳۳۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
حمله گروهی از هواداران نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به تظاهرات‌کنندگان با همراهی پلیس و نیروهای امنیتی، واکنش رئیس اپوزیسیون کنست را در پی داشت.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  خبرگزاری فارس، معترضان به عملکرد و سیاست‌های «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه گذشته (سه‌شنبه) مقابل اقامتگاه «عمیر اوهانا» وزیر امنیت عمومی وی تجمع کردند.

تصاویر و ویدئوهای منتشر شده از این اعتراضات نشان می‌دهد که عده‌ای از هواداران نتانیاهو با حمایت پلیس و نیروهای امنیتی با خشونت به تظاهرات‌کنندگان حمله کرده و شماری را به ضرب و شتم گرفتند.

پلیس اسب‌سوار تل‌آویو نیز با حرکت در میان معترضان سعی در متفرق کردن آنها داشت. گفته می‌شود تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات دچار جراحت و مصدومیت شده‌اند.

به نوشته وبگاه تایمز اسرائیل، «یائیر لاپید»، رئیس حزب یش‌عتید و رئیس احزاب اپوزیسیون در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) امروز (چهارشنبه) گفت اظهارات تحریک‌آمیز نتانیاهو بود که منجر به حملات اعضای گروه‌های راست‌گرای افراطی به تظاهرات‌کنندگان شده است.

 

 

لاپید با صدور بیانیه‌ای در این باره گفت: «خشونت و خون‌ریزی روز گذشته در تل‌آویو بر گردن نتانیاهو و گماشتگان وی است. کسی که تحریک کند، در ازای آن خون می‌گیرد. اینکه معترضان را منتشرکننده بیماری بخوانند و [عده‌ای را] علیه تظاهرات‌کنندگان تحریک کنند، اسرائیل به سمت جنگ داخلی می‌برد».

این چندمین بار طی هفته‌های اخیر است که ساکنان شهرهای مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو و قدس اشغالی با برگزاری تظاهرات، اعتراضات خود را به سیاست‌های مختلف نتانیاهو از جمله طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، افزایش اختیارات نیروهای امنیتی به بهانه مقابله با ویروس کرونا و همچنین پرونده‌های فساد وی نشان می‌دهند.

تظاهرات‌کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته‌هایی از جمله «جُرم‌وزیر» (Crime Minister به جای کلمه نخست‌وزیر Prime Minister) و «بهار اسرائیلی»  به اتهامات فساد نتانیاهو اعتراض و بر لزوم استعفای وی تاکید می‌کنند.

بامداد یکشنبه بود که بزرگترین تجمع اعتراضی با حضور حدود ۶ هزار نفر مقابل اقامتگاه نتانیاهو در قدس اشغالی برگزار شد و پلیس با مسدود کردن خیابان‌های اطراف این ساختمان با استفاده از بلوک سیمانی، آن را به قلعه‌ای برای نتانیاهو تبدیل کرد. (جزئیات بیشتر)

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: