شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 08
کد خبر: ۳۳۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های خبری از استفاده بیشتر تروریست‌های سنتکام مستقر در منطقه از پایگاه هوایی «شاهزاده بن سلطان» سعودی برای انجام سریعتر پروسه سوختگیری اشاره کردند.

به نوشته وبگاه «نیروی هوایی آمریکا» پایگاه هوایی بن سلطان امکان سوختگیری سریع برای بوئینگ سوخت‌رسان «کی‌سی-۱۳۵استراتو» را فراهم کرده است. وظیفه این تانکرهای سنتکام سوخت‌رسانی به هواپیماها و جنگنده‌های این نیروها در منطقه است. 

یکی از خلبانان تانکرهای تروریست‌های سنتکام گفته است که اینک پروسه سوختگیری در پایگاه بن سلطان سریع تر شده  و سوختگیری 85 هزار پوندی در کمتر از نیم ساعت انجام می‌شود. این خلبان آمریکایی در ادامه گفته که این تسهیلات به ما امکان می‌دهد تا توانایی سوخت رسانی را در منطقه فراهم کنیم وعملیات جنگی را ادامه دهیم.

«هور برینک»  یک مقام نظامی ارشد آمریکایی نیز  به اهمیت  پروسه سوخت رسانی  به جنگنده‌های آمریکا در منطقه اشاره کرده است.

پنتاگون  چندی قبل اعلام کرده که برای تقویت نیروهای تروریست سنتکام مستقر در منطقه، شماری نیرو عازم خاورمیانه میکند. این نیروها  که متعلق به تیپ رزمی، هوایی این کشور از پایگاه های «فورت هود» و «تگزاس»  هستند قرار است در خاورمیانه مستقر شوند.

به گفته مقامات آمریکایی،این نیروها به نیروهای سنتکام مستقر در منطقه ملحق شده و به آنها کمک میکنند. قرار بود این نیروها زودتر عازم خاورمیانه شوند، اما وضعیت جوی  و برخی موارد دیگر مانع اجرای این ماموریت در زمان مقرر شد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: