شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 08
کد خبر: ۳۳۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
یمن:
وزیر خارجه یمن با بیان اینکه هر گونه تعرض به مقاومت لبنان، حمله به کل محور مقاومت محسوب می‌شود، گفت محور مقاومت به طور یکپارچه عمل می‌کند.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن، در واکنش به حملات و تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه مقاومت لبنان، این رژیم را تهدید کرد.

او در گفت‌و‌گو با خبرگزاری سبأ نت، ضمن محکوم کردن این تجاوزات، گفت که حملات و تجاوزات اسرائیل با مشکلات داخلی این رژیم و نزدیکی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا همزمان شده است.

هشام شرف در ادامه با بیان اینکه هرگونه تعرض به مقاومت لبنان، به منزله حمله به کل محور مقاومت در منطقه محسوب می‌شود، تأکید کرد: « اسرائیل به خوبی می‌داند که محور مقاومت کشورها و نیروهای مختلفی را در منطقه گردهم آورده و به نفع این رژیم و حامیانش نیست که دست به جنگ‌افروزی بزند که در این صورت تأثیر آن لبنان و سوریه را رد کرده و به آب‌های منطقه‌ای و بین‌المللی سرایت خواهد کرد و اسرائیل به خوبی شعاع این تأثیر را می‌داند.»

وزیر خارجه یمن در پایان خطاب به کشورهایی که با رژیم صهیونستی رابطه دارند، گفت به رهبران این رژیم بفهمانند که مرزها و عمق جغرافیایی و منافع دریایی‌اش از ضربات مقاومت در امان نخواهد بود و همپیمانان اسرائیل توانایی پاسخ سریع و دردناک را نخواهند داشت.

سرتیپ عبدالله یحیی الحاکم رئیس سازمان امنیت دولت صنعاء در ۲۲ تیر ماه گفته بود که نیروهای مسلح یمن هم اکنون بانک اهداف گسترده‌ای از نقاط حیاتی و مهم در خاک عربستان و شیخ‌نشین امارات و همچنین تل آویو و مناطق دورتر از آن دارند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: