شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 08
کد خبر: ۳۳۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸

به گزارش   روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، یک گروه حامی رژیم صهیونیستی در آمریکا مبلغی نزدیک به ۴۰۰ هزار دلار را برای حمایت از رقیب «ایلهان عمر»، نماینده مسلمان و سومالیایی‌الاصل کنگره آمریکا جمع‌آوری کرده است.

این حمایت در چارچوب رقابت‌های درون‌حزبی حزب دموکرات بین ایلهان عمر و «آنتونی ملتون میوکس» در مینه‌سوتا در جریان است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، گروه موسوم به «آمریکای حامی اسرائیل» که از کاندیداهای حامی رژیم صهیونیستی برای انتخاب شدن در کنگره آمریکا حمایت می‌کند، تاکنون ۳۹۷ هزار دلار به کارزار انتخاباتی ملتون میوکس پول تزریق کرده است.

ایلهان عمر در سال 2018 با کسب 78 درصد آرا موفق شده بود وارد مجلس نمایندگان آمریکا شود و در این مدت اختلافات شدیدی با دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه آمریکا داشته است.

انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات آبان‌ماه کنگره که همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود، ۱۱ اوت خواهد بود.

از سوی دیگر، یک گروه صهیونیستی دیگر در شهر نیویورک موسوم به کمیته اقدام سیاسی NORPAC نیز تاکنون ۱۰۶ هزار دلار به کارزار انتخاباتی ملتون میوکس کمک کرده است.

گروه صهیونیستی آمریکای حامی اسرائیل در سال ۲۰۱۹ و توسط برخی از اعضای سابق لابی بزرگ صهیونیستی آیپک شکل گرفت.

ایلهان عمر به همراه یک نماینده فلسطینی‌الاصل مجلس نمایندگان آمریکا در سال ۲۰۱۹ بخاطر حمایت از جنبش تحریم رژیم صهیونیستی از ورود به فلسطین اشغالی منع شده بود. وی از طیف چپ حزب دموکرات محسوب شده و در جریان انتخابات مقدماتی حزب مزبور برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال جاری میلادی، از «سناتور برنی سندرز» حمایت می‌کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: