شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 08
کد خبر: ۳۳۹۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

به گزارش   روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، «فالح الفیاض»، رئیس‌ سازمان الحشد الشعبی عراق در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین بر روابط خوب بین تهران و بغداد و منافع مشترک دو کشور تاکید کرد.

وی تصریح کرد که روابط بغداد و تهران در بهترین شرایط به‌سر می‌برد و سفر مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق به تهران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین رئیس جمهوری اسلامی ایران نشان‌گر عمق روابط دو کشور و منافع مشترک آنهاست.

الفیاض به روابط عراق با سوریه نیز اشاره کرد و گفت که بغداد با تمام همسایگان خود از جمله سوریه که با آن در نبرد با تروریسم شراکت دارد، تعامل دارد. او تاکید کرد که سوریه کشوری بسیار مهم برای عراق است و از نظر تاریخی و جغرافیایی برای بغداد اهمیت دارد.

رئیس سازمان الحشد الشعبی بر نقش مهم عراق در بین کشورهای عربی نیز تاکید کرد و تصریح کرد که عراق می‌تواند پلی میان این کشورها باشد. او گفت عراق باید چون پلی میان کشورهای منطقه باشد.

الفیاض بر اهمیت استقلال عراق تاکید کرد و گفت عراق چاره‌ای جز مستقل بودن ندارد تا بتواند که نقش و مسوولیت‌های خود در منطقه را ایفا کند.

وی همچنین تصریح کرد که عراق همواره برای کاهش تنش در منطقه تلاش می‌کند.

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق همچنین این سازمان را بخشی مهم از منظومه نیروهای مسلح عراق برشمرد و بر نقش مهم این سازمان در مبارزه با تروریسم در عراق تاکید کرد. الفیاض تاکید کرد که الحشد الشعبی تجلی اراده عراقی‌هاست و طرف‌هایی که به‌دنبال تضعیف آن هستند، با استقلال و حاکمیت عراق مخالفند.

وی در این مصاحبه از شهید «ابومهدی المهندس»، معاون سابق رئیس سازمان الحشد الشعبی نیز یاد کرد و گفت که ابومهدی در همه مراحل تلاش‌های سیاسی و میدانی خود در حال خدمت به عراق بود. تصمیم پارلمان عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی نیز با ترور شهید المهندس توسط آمریکایی‌ها مرتبط است. دولت عراق نیز تصمیم پارلمان را پذیرفته و برای دست‌یابی به آن گفت‌وگویی را با طرف آمریکایی آغاز کرده است.

او تاکید کرد که دولت عراق با تصمیم پارلمان و خواست مردم عراق مبنی بر اخراج نیروهای خارجی از این کشور هماهنگ است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: