چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 27
کد خبر: ۳۴۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام کاخ الیزه مدعی شده «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه مخاطرات تحریم‌های واشنگتن علیه حزب‌الله لبنان را به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا گوشزد کرده است.

این مقام فرانسوی به رویترز گفته ماکرون در گفت‌‌وگوی تلفنی با ترامپ خاطرنشان کرده تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله لبنان به ابزار دست طرف‌هایی مانند ایران تبدیل شده که او خواستار تضعیف آنها است.

مقام کاخ الیزه اضافه کرده ماکرون به ترامپ گفته که ایالات متحده باید بار دیگر در لبنان سرمایه‌گذاری کرده و به بازسازی آن کمک کند.

او گفت: «ماکرون به ترامپ گفت که در مورد لبنان واقعیت این است که سیاست فشار یا بی‌تفاوتی از جانب ایالات متحده و برخی کشورهای حاشیه خلیج [فارس] می‌تواند به ابزار دست کسانی نظیر ایران و حزب‌الله تبدیل شود که او خواستار تضعیف آنها است».

پیش از این گزارش شده بود ماکرون در سفر به لبنان برخی مقام‌های این کشور را به تحریم تهدید کرده است.

«جورج مالبورنو» روزنامه‌نگار فرانسوی روز ۱۷ مرداد به نقل از یک منبع حاضر در نشست‌های رئیس‌جمهور فرانسه در بیروت خبر داد که او برخی مقامات لبنانی را تهدید به تحریم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه «المیادین»، این منبع در این خصوص گفت که ماکرون «تهدید کرد در صورتی که اصلاحات اجرایی نشوند، برخی مقامات را تحریم می‌کند».

مالبورنو همچنین به نقل از این منبع که در نشست ماکرون با گروه‌های «۱۴ مارس» حاضر شده بود، گزارش داد که ماکرون در این نشست گفته «تمام شما پول گرفتید خودتان این را می‌دانید و من هم این را می‌دانم».

رئیس‌جمهور فرانسه ظهر روز ۱۶ مرداد وارد بیروت شد و پس از بازدید از مناطق خسارت‌ دیده در پی انفجار بندر بیروت، با مقامات لبنانی از جمله «میشل عون» رئیس‌جمهور، «حسان دیاب» نخست‌وزیر و «نبیه بری» رئیس‌ پارلمان لبنان دیدار کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: