چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 27
کد خبر: ۳۴۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایرنا؛ وزارت امور خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود با انتشار جمله‌ای از مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور، با تکرار ادعای واهی که گویای احساس خطر واشنگتن از همکاری راهبردی ایران و چین است، مدعی شد این همکاری به بی‌ثباتی اوضاع در منطقه خاورمیانه منجر خواهد شد.

 وزارت امور خارجه آمریکا در توئیتی به نقل از پمپئو مدعی شد: «ورود چین به ایران منطقه خاورمیانه را بی ثبات خواهد کرد.»

در این توئیت به نقل از مایک پمپئو، ضمن تکرار ادعا‌های واهی و تکراری واشنگتن علیه ایران، بدون اشاره به تروریسم دولتی واشنگتن و حمایت‌های صریح امریکا از تروریست ها، نوشته شده است: ایران همچنان بزرگترین حامی تروریسم است و به سامانه‌های تسلیحاتی و تجاری و پولی که از چین به این کشور سرازیر می‌شود دسترسی دارد که این امر فقط تهدید علیه منطقه را تشدید می‌کند.

وزیر امور خارجه آمریکا هفته پیش در گفتگو با شبکه خبری فاکس‌نیوز در پاسخ به پرسشی پیرامون برنامه راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین گفت: ما مطمئنا همه مفاد و همه تحریم‌هایی را که علیه جمهوری اسلامی ایران داریم، علیه حزب کمونیست چین و شرکت‌ها و نهاد‌های دولتی آن نیز اعمال می‌کنیم.

پمپئو مدعی شد که همکاری راهبردی چین با ایران سبب بی‌ثبات شدن خاورمیانه و به خطر افتادن رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و امارات متحده عربی می‌شود.

تکرار ادعای آمریکا درباره خطر همکاری ایران و چین برای ثبات خاورمیانه، این واقعیت را نشان می‌دهد که واشنگتن از این همکاری راهبردی احساس خطر می‌کند، زیرا تقویت مناسبات تهران-پکن، ضمن بی اثر کردن دستکم بخشی از فشار‌های حداکثری آمریکا علیه ایران، به نوعی باعث انزوای واشنگتن می‌شود.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: