چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
کد خبر: ۳۴۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایسنا،   خبرگزاری آناتولی نوشت، وزارت دفاع ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه ژنرال استوارت پیچ٬ رئیس کمیته نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را در آنکارا به حضور پذیرفت.

براساس این گزارش، آکار و پیچ پیرامون تحولات مدیترانه شرقی، اقدام ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو و سایر موارد مربوط به این سازمان گفتگو کردند.

آکار در دیدار با پیچ ضمن استقبال از دعوت دبیرکل ناتو، افزود: ترکیه طرفدار رویکردی است که حقوق تمامی کشور‌های همسایه در ساحل مدیترانه شرقی مطابق با قوانین بین‌الملل قابل نظارت، حل مشکلات بر اساس حقوق بین‌الملل، توافق‌های دوجانبه بوده و برای روابط همسایگی خوب و مبتنی بر گفتمان و مذاکره اهمیت قائل است.

وزیر دفاع ترکیه همچنین بر ضرورت برخورد عقلانی و متناسب با روح هم‌پیمانی سایر کشور‌ها تاکید کرده و گفت: امروز نیز همانند گذشته، برای دفاع از حقوق و منافع خود در زمینه «وطن آبی» از جمله قبرس عزم راسخ داشته و از اقتدار لازم برای آن برخورداریم. ترکیه تاکنون به تعهدات خود نسبت به ناتو تمام و کمال پایبند بوده و از این به بعد نیز خواهد بود.

گفتنی است ژنرال استوارت پیچ٬ رئیس کمیته نظامی ناتو به دعوت ارتشبد یاشار گولر، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ترکیه به آنکارا سفر کرده است.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: