يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 24
کد خبر: ۳۴۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

به گزارش   روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایرنا، رسانه های خبری، وزارت امور خارجه اندونزی روز سه شنبه این موضوع را که این کشور در صدد عادی سازی روابط با اسرائیل است، تکذیب کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اندونزی گفت: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای برقراری رابطه با اسرائیل وجود ندارد.

«تیوکو فایز سیا» افزود: ما به قانون اساسی برای حمایت از فلسطینی ها و آزادی آنان از اشغال پایبندیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه اندونزی با ابراز تعجب از گزارش رسانه‌های صهیونیستی درباره برقراری رابطه میان اندونزی و رژیم صهیونیستی گفت: هیچ یک از مقام های ما با اسرائیلی‌ها مذاکره‌ای نداشته‌اند.

روزنامه عبری «جروزالیم پست» روز دوشنبه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: شاید عمان و اندونزی دولت های بعدی باشند که در هفته های آینده با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار خواهند کرد.

امارات و بحرین در ماههای گذشته با میانجیگری آمریکا و تمکین از درخواست واشنگتن، با پشت کردن به آرمان فلسطین روابط خود را با رژیم صهیونیستی برقرار کردند. در پی این دو کشور سودان نیز به بهانه خروج از لیست کشورهای حامی تروریسم آمریکا، به صف کشورهای سازشکار پیوست و با تل آویو روابط عادی برقرار نمود. آخرین کشوری که با وعده‌های واشنگتن حاضر به عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی شده مغرب است که این اقدام دولت رباط با موجی از مخالفت در داخل این کشور روبه رو شده است.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: