يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 24
کد خبر: ۳۴۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تابناک ؛ خبرگزاری آناتولی نوشت، اتحادیه اروپا از ایران خواست اقداماتش برای غنی سازی اورانیوم 20 درصدی را کنار گذاشته و تعهداتش در توافق هستهای را اجرا کند.

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیهای گفت که اتحادیه به حمایت از برجام(توافق هسته ای) که میان ایران و قدرت های جهانی امضا شد، ادامه می دهد.

بورل گفت که آغاز غنی سازی اورانیوم تا ۲۰ درصد در تاسیسات فردو «یک پیش روی جدی و موضوعی عمیقا نگران کننده است» و مدعی شد که این کار با توافق برجام هم سازگاری ندارد.

این مقام اتحادیه اروپا با تاکید بر این که وجود مسائل ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای و اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران را تایید می کند، مدعی شد که اتحادیه اروپا به تعهداتش پایبند مانده است و تحریم ها را لغو کرد.

او علاوه بر این، اظهار کرد که آن ها در اتحادیه اروپا برای تداوم توافق، علیرغم سختی ها تلاش می کنند و از تلاش ها برای بازگشت آمریکا به توافق و پایبندی کاملش به توافق هسته ای حمایت می کند.

اظهارات بورل درحالی مطرح می شود که اتحادیه اروپا از بیم تحریم های آمریکا و بیمیلی خود اروپایی ها به عنوان یک طرف برجام، علیرغم اعتراض های مکرر ایران تاکنون هیچ یک از تعهدات اساسی خود در قبال برجام را عملی نکرده است، مسالهای که باعث شد ایران نیز گام به گام تعهدات داوطلبانه خود در قبال توافق هستهای را کاهش دهد.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: