شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 February 27
کد خبر: ۳۴۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از فرارو، ریزش شدید شاخص بورس و اعتراض سهامداران پس لرزه های مختلفی داشته است. از یک سو رییس سازمان بورس استعفا داده و مجلس به دنبال استیضاح وزیر اقتصاد است و از سوی دیگر دولت و مجلس یکدیگر را متهم به دخالت در بازار می کنند. یک نمانیده مجلس گفته که در این باره نامه‌ای محرمانه به روحانی نوشته شده است.

امروز در حاشیه جلسه دولت محمود واعظی ریییس دفتر رییس جمهور به جلسه روز گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس درباره بازار بورس با حضور رییس مجلس و وزیر اقتصاد واکنش نشان داد و گفت: "خودتان شاهد بودید که می‌آیند یک جلسه می‌گذارند، مصاحبه می‌کنند به محض اینکه بورس مثبت می‌شود می‌گویند ما مشکل بورس را حل کردیم و دولت نتوانست آن را برطرف کند؛ هنگامی هم که بورس منفی می‌شود می‌گویند ما از اول تذکر داده بودیم. خب این به معنی دخالت شما است، دخالت نکنید."
واعظی افزود: «مجلس ماموریتش قانونگذاری، پرسیدن سوال و استیضاح است اینکه به مسائل ریز اجرایی بپردازند و دخالت کنند سفر استانی بروند و به جای دولت و وزرا تصمیم بگیرند درست نیست.»

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: "اگر در داخل مجلس هم اگر کسانی می‌خواهند کار اجرایی کنند این کار اشتباه است باید می‌آمدن از اول کار اجرایی می‌کردند."

اما از سوی دیگر مجلس دولت، دفتر رییس جمهور و شخص رییس جمهور را مقصر سقوط بازار سهام می داند.

نصرالله پژمانفر رییس کمیسیون اصل نود مجلس در این باره گفته است "برای ما محرز شده است که دخالت‌های شخص رئیس جمهور و دفتر ایشان بورس را به این وضعیت نابسامان کشانده است."

او می گوید نامه‌ای محرمانه به روحانی نوشته است و همه تقصیرهای بازار بورس را متوجه رییس جمهور دانسته است.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: