شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 February 27
کد خبر: ۳۴۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳

به گزارشروابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تابناک ، مجید تخت‌روانچی روز چهارشنبه در یادداشت توئیتری خود در واکنش به اتمام دوره چهارساله دونالد ترامپ و تیم ضد ایرانی وی که سیاست فشار حداکثری را علیه مردم ایران به کار گرفتند تا آنها را به تسلیم وادارند، این مطلب را نوشت.

وی افزود: واقعیت ایران را نمی‌توان نادیده گرفت و همه تلاش‌ها برای تضعیف آن بی‌نتیجه مانده است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: آیا دولت جدید آمریکا از خصومت، نادانی و شکست‌های گذشته درس می‌گیرد؟ زمان قضاوت خواهد کرد.

دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور با کسب ۲۳۲ رای گزینشگران ایالتی در برابر ۳۰۶ رای جو بایدن شکست خورد و امروز در حالی که به تنهایی واشنگتن را ترک کرد و هیچ یک از مقامات دولت وی برای مراسم خداحافظی وی هم حضور نیافته بودند، قدرت را واگذار کرد.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ام اس ان بی سی، دوره ترامپ را تاریکترین دوره ریاست جمهوری این کشور توصیف کرد.

وی همچنین ترامپ را شریک تروریسم داخلی دانست.

ایلهان عمر عضو مجلس نمایندگان آمریکا هم در واکنش به رفتن تیم سیاست خارجی ترامپ به ویژه مایک پمپئو گفت: این مرد، یک هیولاست. ما نباید میلیون‌ها نفری را که بر اثر بی‌رحمی وی رنج کشیدند، فراموش کنیم.

وی تاکید کرد: پمپئو برای اعمال تحریم‌های خردکننده علیه مردم ایران لابی کرد و در جریان همه‌گیری (کرونا)، آنها را از تامین داروهای مورد نیاز محروم ساخت و هزاران نفر را کشت.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: