يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 07
کد خبر: ۳۴۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  ایرنا، استفان دوجاریک سخنگوی آنتونیو گوترش روز یکشنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی افزود: دبیرکل عمیقا درباره وضعیت در میانمار شامل افزایش استفاده از زور و گزارش‌های مربوط به اعزام ماشین‌های جنگی بیشتر در اغلب شهرها نگران است.

وی ادامه داد: گوترش از ارتش و پلیس میانمار می‌خواهد که اطمینان دهند حق اجتماع مسالمت‌آمیز به طور کامل محترم شمرده می‌شود و راهپیمایی‌کنندگان مورد انتقام‌جویی قرار نمی‌گیرند. گزارش ادامه خشونت، ارعاب و آزار و اذیت توسط کارکنان امنیتی پذیرفتنی نیست.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرد: تداوم دستگیری مقامات سیاسی، مقامات حکومتی، فعالان جامعه مدنی و نمایندگان رسانه‌ها، همچنین محدودسازی اینترنت و خدمات ارتباطی عمیقا نگران کننده هستند. آنها در اطمینان یافتن از حق آزادی بیان که شامل دسترسی به اطلاعات است، نباید مختل شوند.

دوجاریک اظهار کرد: دبیرکل بار دیگر از به طور جمعی و دو جانبه از کشورهای عضو می‌خواهد از نفوذ خود برای محافظت از حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین مردم میانمار بهره گیرند.

وی با بیان اینکه دبیرکل بر تداوم حمایت سازمان ملل متحد از مردم میانمار در پیگیری دموکراسی، صلح، حقوق بشر و حاکمیت قانون تاکید دارد، گفت: گوترش از مقامات ارتش می‌خواهد فوری به خانم کریستین شرانر بورگنر نماینده ویژه این سازمان اجازه دهند تا از میانمار بازدید و ارزیابی دست اول از وضعیت آنجا تهیه کند.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: