يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 07
کد خبر: ۳۴۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تابناک؛ العالم خبر داد، برخی رسانه‌های روسی از توسعه و تجهیز «پایگاه هوایی حمیمیم» در سوریه از سوی روسیه برای استقرار بمب افکن‌های راهبردی در این کشور خبر دادند.

پایگاه اینترنتی «راشا نیوز» به نقل از روزنامه روسی «نزاویسیمیا گزت» نوشت که روسیه در حال توسعه پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه است تا بتواند بمب افکن راهبردی خود را در آنجا مستقر کند. روسیه در حال توسعه باند پایگاه حمیمیم است تا بمب افکن‌های این کشور قادر به استقرار در این مکان نظامی مهم باشند.

این رسانه روسی نوشت با استقرار این بمب افکن‌ها روسیه قادر به حمله به مواضع تروریست‌ها و حمایت از نیرو‌های خود در مدیترانه خواهد بود.

«جوزف ترویثیک» تحلیلگر آمریکایی در این باره گفت که بمب افکن‌های روسی با استقرار در این پایگاه قادر خواهند بود واکنش موثرتری به امور غیر مترقبه در خاورمیانه و شمال آفریقا نشان دهند.

وی افزود: «پایگاه حمیمیم ابزاری مهم برای حضور روسیه در سوریه است. روسیه در تلاش است نفوذ ژئوپلیتیک و نظامی خود را تا کل مدیترانه گسترش دهد. بمب‌افکن‌های روسی مجهز به موشک‌های بالدار که از پایگاه هوایی حمیمیم پرتاب می‌شوند، می‌توانند اهداف در اروپا را به خطر بیندازند و در صورت درگیری به نیروی دریایی دشمن حمله کنند.»

به نوشته این رسانه، در سال ۲۰۱۵ دمشق و مسکو معاهده‌ای امضا کردند که در واقع به ارتش روسیه اجازه می‌دهد از پایگاه هوایی حمیمیم به صورت رایگان و بدون محدودیت زمانی استفاده کند. این پایگاه هوایی نقش مهمی را برای روسیه در جنگ با تروریسم داشت و پروژه توسعه در حال اجرا نمونه‌ای از چگونگی تلاش روسیه برای گسترش نفوذ خود در خاورمیانه و شمال آفریقاست.

پیشتر، مقامات روس فاش ساختند که مسکو با استقرار نسخه اولیه جنگنده «سوخو-۵۷» در سوریه موفق به شناسایی جنگنده‌های پنهانکار «اف-۳۵» و «اف-۲۲» آمریکا شد. «ولادیمیرگوتنف» قانونگذار عضو مجلس روسیه و از اعضای کمیته صنایع هوایی این کشور با فاش کردن این موضوع گفته بود که استقرار چهار جنگنده سوخو-۵۷ در سوریه برای کشف جنگنده‌های پیشرفته آمریکایی و بوده است.

این قانونگذار روسی اظهار داشت: «استقرار چهار فروند جنگنده از این نوع آشکارا به ما این امکان را داد با استفاده از سامانه‌های ارتباطی آن‌ها بتوانیم اف-۲۲ و اف-۳۵ را شناسایی کنیم.»


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: